De cate ori faceti dragoste/sex pe saptamana? - partea 2

Moderator: FLORINA

De cate ori faceti dragoste/sex pe saptamana? - partea 2

Mesajde Mami_Isis pe Vin Mar 20, 2009 7:30 pm

Mami_Isis
Si

Re: De cate ori faceti dragoste/sex pe saptamana? - parte 2

Mesajde NicoB3b3 pe Vin Mar 20, 2009 9:55 pm

Offf, nu imi e bine, normal ca nu! Pe el nu il deranjeaza chiar deloc treaba asta! E tot timpul foarte preocupat cu afaceri si alte chestii de genul, incat asta e ultimul lucru la care se gandeste. Dintre noi 2, eu sunt singura afectata de aspectul asta! Nici inainte de bebe el nu era asa innebunit... :JC_whack: si mai si zicea ca, cu mine i-a placut cel mai mult! E un om tare, tare ciudat, din punctul asta de vedere. Daca nu ii iese ceva pe alt plan, e o tragedie, pe planul asta insa, ar putea trece si 3 ani pe langa noi, ca el nici n-ar sesiza! :JC_see_stars: Si nici nu pot zice ca il banuiesc de ceva...ca stiu tot timpul unde e, raspunde mereu la telefon, iar de acasa nu lipseste niciodata! Pur si simplu nu e el innebunit de treaba asta!
Iar de discutat, discutam tot timpul, intrucat pentru mine e o problema serioasa, dar de fiecare data el zice ca nu putem, datorita copilului, si ca, daca s-ar putea, el ar vrea! Si, acum, spuneti-mi voi cum sa fac cu copilul! Care doarme cu noi in pat, nu sta singur in camera deloc, iar noaptea, daca e sa ne ridicam din pat sa ne ducem in alta camera, in 10 minute maxim se sesizeaza si se trezeste! ;( Eu nu prea vad nicio solutie...Si, in ritmul asta nu stiu nici ce sa zic de relatia noastra in general...ca eu sunt mereu suparata si nervoasa pe tati, frustrata si altele...Iar el mai are tupeul sa mai aduca vorba si de bebe nr. 2 :JC_whack: :JC_whack:
Daca ar fi dupa mine, o data pe saptamana macar, l-as lasa pe bebe in patutul lui cu jucarii, atunci cand nu e nervos sau suparat sau altele, si m-as duce in alta camera cu tati. Dar el nu vrea nici asa...ca plange copilul! :JC_see_stars:
Imagine
Imagine
NicoB3b3
La

Mesajde wyp pe Vin Mar 20, 2009 10:08 pm

Singura solutie pe care o vad eu ar fi sa mutati copilul in propriul lui pat...daca tu simti ca lipsa de intimitate va distruge incet, incet relatia atunci trebuie sa faci ceva in sensul asta. Nu va fi deloc usor, mai ales ca bebe e deja maricel dar nimic nu e imposibil si poate ca in felul asta iti vei da seama daca el chiar e "dispus" sau copilul e doar o scuza.
Imagine
wyp
Sol

Mesajde aly pe Vin Mar 20, 2009 10:13 pm

sunt de aceeas parere cu wyp
ImagineImagine
aly
La

Mesajde samsara pe Vin Mar 20, 2009 10:18 pm

grosanalina scrie:sunt de aceeas parere cu wyp

Si eu ... pana la urma daca vezi ca, copilul e prea atasat de tine trebuie sa faci ceva in acest sens ca nu e bine nici pentru tine nici pentru el si apoi se pare ca si relatia voastra are de suferit
samsara
Si

Mesajde NicoB3b3 pe Sâm Mar 21, 2009 12:07 am

Va multumesc pentru sfaturi, fetelor! Pana la urma, in seara asta mi-am luat inima in dinti si am zis "acum ori niciodata!" si am facut-o! :lol: L-am adormit pe Alexutu si l-am baricadat bine cu pernute, sa nu cada rostogolindu-se, si i-am "ordonat" lui tati sa mergem dincolo! :D Nu s-a trezit nici copilul, toate bune si frumoase! :JC_goody:
Sa vedem acum cate luni vor mai trece!
Stiu ca trebuie sa fac ceva cu copilul, primul pas ar fi sa-l intarc, ca sa scapam de tzatzi non-stop. Dupa care, incet-incet sa il mut in patutul lui, iar apoi in alta camera. M-am si documentat cum sa fac asta de la un psiholog de copii foarte bun, doar ca am zis sa mai am rabdare o luna, sa il alaptez pana la un an... :?:
Imagine
Imagine
NicoB3b3
La

Mesajde Mami_Isis pe Sâm Mar 21, 2009 1:04 am

Ce ma bucur ca ai luat initiativa Nico :JC_banger: poate asta si astepta tati :lol: de acum sa faci asta mai des (incearca si maine, numai sa vezi daca mai vrea)
Mami_Isis
Si

Mesajde marona pe Sâm Mar 21, 2009 1:07 am

Bravo, Nico! :Mauridia_22: :Mauridia_23: :Mauridia_22:
marona
Site Admin

Mesajde Irina pe Sâm Mar 21, 2009 2:06 am

BRAVO Nico! La cat mai multe seri din acestea cu sotul!!! :JC_clapgirl: :JC_clapgirl: :JC_clapgirl: :connie_mini_jumpbed: :connie_mini_jumpbed:
Irina
Site Admin

Mesajde samsara pe Sâm Mar 21, 2009 11:06 am

:lol: Asa Nico, imi place cum i-ai ordonat lui tati :lol:
samsara
Si

Următorul

Înapoi la Dragoste si sex