Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 710

Moderator: miutza

Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 710

Mesajde samsara pe Lun Apr 09, 2018 3:13 pm

709

Hristos a Inviat!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
samsara
Si

Re: Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 710

Mesajde samsara pe Lun Apr 09, 2018 3:18 pm

Va salut, au trecut zilele de parca nici nu ar fi fost, maine pe la 6 dimi pleaca si Ioan, revine in 20 aprilie, sper sa nu fie mai tarziu. Vineri am fost la oras sa-i cumparam Dacianei cadou - haine si pantofi - asta si-a dorit de Paste. Imi e dor de vremea in care mai voia jucarii :D Dupa cum stiti, nu am facut nici macar oua rosii, am gatit proaspat fiecare ce a avut chef, gratar, peste, salata, ceva dulciuri de la bunica, din Germania. Am fost cumpatati. Azi am iesit la plimbare in oras, am papat pizza si inghetata, cumparaturi la Kaufland, soare, frumos, multi turisti, de fapt cred ca numai turisti in centrul Brasovului :D

Nirvana hai ca e primavara afara, cred ca si la voi, acum esti in forma maxima :)

Uka, uf, grea situatia, banuiesc ca este cancer ce zici tu acolo. Putere va doresc si voua, si lui, sa accepte totul cu seninatate ca pe un mers firesc si sa nu sufere, sa nu aibe dureri...

Vivi, hai, mai un hop si vine acasa si Dan. Eu numai cand ma gandesc la spital ma ia groaza, apai sa fii acolo in aerul ala care e sumbru, zau asa, mai rau iti face.
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Lun Apr 09, 2018 4:49 pm

De-acu' pana la sfarsitul lui octombrie :D
samsara scrie: Nirvana hai ca e primavara afara, cred ca si la voi, acum esti in forma maxima :)

...Fireste ca Daci vrea haine si pantofi, si Sab la fel - si in plus, chestii de bricolat (lipiciuri, accesorii de lipit - stelute, pufuri etc., cartoane, hartie glasata si tot tacamul). E varsta. :geek:
Chiar vorbeam ieri cu soru-mea, in parc, ce ma bucur ca Sab e fata :inlove: . Pentru ca putem face multe chestii ca fetele - pictat unghii, experimentat cu haine, mai tarziu si makeup, mergem impreuna la coafor, ne intelegem reciproc la ciclu :lol: ...
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Lun Apr 09, 2018 7:22 pm

Da, si mie imi place maxim ca am fata... e si ea mai irascibila ca, deh, ce se naste din pisica soareci mananca... dar mai bine fata :D
samsara
Si

Mesajde Ady pe Mar Apr 10, 2018 7:56 am

Hristos a inviat! Eu sunt la servici....A trecut cam repede minivacanta asta.....Sa aveti o zi superba.
Imagine
Imagine
Imagine
Ady
La

Mesajde samsara pe Mar Apr 10, 2018 8:41 am

Neata buna, si eu la munci, nu am niciun chef, dupa vacanta e aiurea revenirea, Ioan a plecat, ma simt asa pustie... :D Sper sa treaca repede.
Afara e primavara, am mers pe jos la munca azi, cam 20 de minute de mers lejer, am admirat copacii infloriti, toporasii, narcise, incepe sa explodeze natura.
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Mar Apr 10, 2018 12:31 pm

Hello, people.
Si eu muncesc, nu am scos nasul din pc decat pentru pauze foarte scurte, rare, dar necesare :lol:
Nu merg s-o iau pe zuzi, am vorbit cu ea si mama si amandoua au fost fericite ca nu am timpul necesar. O sa lipseasca de la scoala un pic, asta e. :angel:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde shmily pe Mie Apr 11, 2018 7:29 am

neata buna!
suntem toti, am adus si fetele de la tara, deocamdata gata si cu spitalul, tre sa mergem peste vreo 2 sapt la scos firele si apoi iar, cand se fac 6, la control si scos atela... pana atunci, stat la pat, cu piciorul in sus si mare grija sa nu paseasca pe el... nu am mers acasa, ca saptamana asta sunt cam aglomerata cu munca si nu ma pot imparti peste tot, asa ca am ramas la munca (nu mai e nimeni aici in afara de mine si avem unde sa stam)... sa vad cum imi planific timpul ptr sapt viitoare si poate in weekend mergem acasa...
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde Nirvana pe Mie Apr 11, 2018 7:53 am

Hello.
Intru si eu la job in 10 minute.

Vivi, adica sunteti toti la tine la job?
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Mie Apr 11, 2018 10:03 am

Va salut :)

Recuperare rapida pentru Dan. Aveti grija de voi!

Eu de dimi tot jobuiesc, azi am spor, cel putin pana la ora asta.
samsara
Si

Următorul

Înapoi la Arhiva