Trucuri de gospodina

Trucuri de gospodina

Mesajde Cory pe Joi Oct 07, 2010 12:14 pm

M-am gandit de mult la subiectul asta!Sa fie un subiect in care sa ne impartasim din secretele noastre de gospodine.La bucatarie sunt diverse trucuri pe care nu toat lumea le stie,cum scoatem pete,cum reconditionam imbracamintea,cum economisim cand mergem la cumparaturi.De exemplu,as vrea sa mai aflu idei in ce priveste reconditionarea hainutelor la copii mai ales pt cele care au fetita si baietel.Eu de exemplu de cand am ramas insarcinata cu Maria si evident,am aflat ca e fetita am inceput sa-i cumpar lui Andrei hainute de culori neutre.Normal ca ii cumparam si ii cumpar si acum hainute cu modele de baietei,cu masinute si tot felul de chestii dar pantalonii de treining mai ales ii caut de culori neutre si cat mai simpli.
Cory
Re

Re: Trucuri de gospodina

Mesajde Gheonea Cristina pe Joi Ian 12, 2012 4:27 pm

buna tuturor,nu stiu daca scriu unde trebuie dar am MARE nevoie de un sfat.In camera baietelului meu,am lipit pe pereti figurine din burete(ursuleti,iepurasi)cand a mai crescut si a inceput sa ajunga la ele a tras pana le-a rupt,bucata cu bucata :envy: cand le-am dat jos au ramas urmele de lipici cu ,care erau prevazute pe spate.Am incercat sa le scot dar nu am reusit si se vad atat de urat pe perete,daca ma poate ajuta cineva cu un sfat va multumesc anticipat :sweat:
Imagine
Gheonea Cristina
Fa

Mesajde samsara pe Joi Ian 12, 2012 4:30 pm

:?: Nu stiu, asa am patit s i noi. Poate iese cu putina acetona.
samsara
Si

Mesajde oana_raduc pe Joi Ian 12, 2012 6:17 pm

Cristina, si noi am patit la fel. Dar baietii au mai crescut, au si mazgalit peretii, de cateva luni le-am lipit postere din revista 'Cars' si sunt f incantati :) Dar la anul avem in plan zugraveala strasnica :angel: Fiind camera lui, poti rade usor cu un cutit sau lama lipiciul ramas si, pt ca se ia cu tot cu var :doh: , sa lipesti alte chestii dragute, gen abtibilduri, de care nu poate trage ;) Sau puteti zugravi, dar imediat vine etapa in care scrie pe pereti si va trebui s-o luati de la capat :devil:
ImagineImagine

ImagineImagine
oana_raduc
Si

Mesajde Gheonea Cristina pe Joi Ian 12, 2012 6:23 pm

multumesc fetelor
Oana o sa mai incerc sa il scot de pe pereti,daca nu o sa reusesc il las sa treaca si peste etapa cu mazgalitul peretilor si apoi zugravesc :tmi: nici nu vreau sa ma gandesc ce va urma :lol:
Imagine
Gheonea Cristina
Fa

Înapoi la Casa si gradina mea