Hota

Hota

Mesajde lauraura pe Dum Mar 21, 2010 9:13 am

Hota un lucru bun , dar cum o curam .Voi ce fel de degresant de hota folositi? este bun curata in totalitate?
Eu am incercat de la Ajax, Cilit bang ,nu sunt multumita deloc.
Imagine
Copiii au mai multă nevoie de modele, decât de critici.
lauraura
La

Re: Hota

Mesajde oana_raduc pe Dum Mar 21, 2010 10:02 am

Eu folosesc Cif crema pt degresat. Sunt f multumita, il folosesc si pt aragaz, cuptoare, tavi etc. Sunt un fel de fan Cif :lol:
ImagineImagine

ImagineImagine
oana_raduc
Si

Mesajde mirelushi pe Dum Mar 21, 2010 9:32 pm

Folosesc Asevi, e f bun dar ataca f tare pielea asa ca folosesc manusi dar e perfect pt grasime, pulverizez las cateva minute si pe urma sterg, nu e nevoie de frecat absolut deloc
Imagine
mirelushi
Si

Mesajde ingerasii_anului pe Lun Mar 22, 2010 3:27 pm

Cand vine vorba de curatatul hotei imi vine sa o iau la fuga...urasc treaba asta...
am folosit cif dar trebuie sa insisti la frecat si apoi e un chin cu clatitul...
Am mai incercat un dregresant adus de soacra din Italia care a fost ok...Sgrasattore.
Acum am doua produse de la Sano pe care vreau sa le incerc, sa vad daca functioneaza ;)
Imagine

Imagine

"In timp ce noi incercam sa ne invatam copiii despre viata, copiii nostri ne invata despre ce este viata" Angela Schwindt
ingerasii_anului
Si

Mesajde lauraura pe Lun Mar 22, 2010 4:00 pm

am luat ajax ultradegresant parca .Am sa-l testea sa vadcum functioneaza , o prietena mi-a spus ca e super multumita de el
Daca nu iau si o sticla de asevi, eu la aceasta marca folosesc solutia pentru spalat parchet , gresie
Imagine
lauraura
La

Mesajde mirelushi pe Lun Mar 22, 2010 9:53 pm

Aura iti garantez ca Asevi curata perfect fara sa freci prea tare, eu am frecat cu toate solutiile posibile si degeaba nu se lua cum trebuie, eu il folosesc si la aragaz cand e f murdar si mai curat cratitele si friteuza cu ea, singura chestie nasola e ca miroase f puternic eu pulverizez pe ce am nevoie si ies afara din bucatarie 5 min si las geamul deschis, apoi imi pun manusi si sterg imediat cu un burete
Imagine
mirelushi
Si

Mesajde lauraura pe Lun Mar 22, 2010 10:03 pm

promit sa incerc , de unde l-ai luat ?si care este denumirea exacta
eu am un magazin pe la orizont, dr taberei pentru cunoscatori ,si de acolo ma voi duce sa iau ,asta daca au
Imagine
lauraura
La

Mesajde aly pe Lun Mar 22, 2010 10:31 pm

eu am luat zilele trecute triumf pt hote si aragaz de crom ,inox lasipulverizezi lasi 10 minute si apoi stergi ...curata foarte bine ;)
ImagineImagine
aly
La

Mesajde oana_raduc pe Lun Mar 22, 2010 11:16 pm

Ingeraso, eu nu frec cu Cif. Ung bine cu buretele, las 5-10 min soi apoi se curata f usor. Apoi dau cu laveta umeda cu putin detergent obisnuit de vase si clatesc. Se clateste mult mai usor asa - dau o data sau de 2 ori cu laveta cu apa curata ;)
ImagineImagine

ImagineImagine
oana_raduc
Si

Mesajde ingerasii_anului pe Mar Mar 23, 2010 4:01 pm

Apoi Oana eu asa m-am obisnuit ca daca nu frec nu se duce grasimea aia dintre gaurelele alea de la hota...oricum mi-e lehamite si as da-o jos ca si asa nu face fata...ne trebuie una mai mare...cred ca o sa incerc si eu cu asevi cum zice mirelushi :!:
Imagine

Imagine

"In timp ce noi incercam sa ne invatam copiii despre viata, copiii nostri ne invata despre ce este viata" Angela Schwindt
ingerasii_anului
Si

Înapoi la Casa si gradina mea