Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 712

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Re: Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 712

Mesajde samsara pe Dum Ian 06, 2019 8:51 pm

La multi aniiiii! :connie_jackinabox:
samsara
Si

Mesajde shmily pe Lun Ian 07, 2019 7:23 am

La Multi Ani!
2019 sa va aduca doar zile frumoase!
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde Nirvana pe Lun Ian 07, 2019 12:44 pm

Hello! :)

Sper sa avem un an excelent :sun: :sun: - sa implinim tot ce ne dorim si sa fim fericite.
...si sa scapam de beyond-ul vietii - sau sa ramanem doar cu un singur pop-up, cum ar fi de bun simt. :^) :JC_whack:

...Mai munceste cineva in tara asta? :lol:
Mai toti cunoscutii mei inca mai sunt plecati pe coclauri. Eu de azi ma straduiesc sa imi reiau traducerile, desi recunosc ca nu prea am asa un chef nebun de munca.

Vineri vine zuzi acasa - de-abia astept - si de lunea viitoare reluam scoala, terapia, chitara... cand ma gandesc ca iar tre' sa ma trezesc la 7 ma apuca jalea. In vacanta asta am citit pana pe la 2-3 si m-am trezit tot pe la 10 jumate :tmi:

Uka, te pup :* :* - sper sa intri si tu mai des pe aici (mai des de o data la 6 luni, vreau sa zic :D )
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Lun Ian 07, 2019 5:17 pm

Eu din 14 ianuarie revin la munci, cu Daci :) Ioan pleaca maine la Arad, dar revine vineri.
Asta cu trezitul e criminala. Ne-am obisnuit sa stam pana la 12 noaptea, 1 sau 2 la filme, sa dormim pana la 9-12 ziua :D Va fi crunt de saptamana viitoare.
samsara
Si

Mesajde samsara pe Mar Ian 08, 2019 12:21 pm

Neata buna voua :)
Azi zi de curatenie, aspirat, praf, vase, mancare, rufe... muzica, cusut, vedem :)
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Mie Ian 09, 2019 9:43 am

Maiculitaaaaaa...mai am doar doua zile de rasfat, azi si maine. Vineri vine mandra, de luni incepe scandalul (pardon, viata obisnuita) :lol: Ce bine eeeee... :connie_1:
Nush cand o sa mai apuc asemenea leneveala, in vacanta intersemestriala Sab nu mai pleaca nicaieri, ca va avea terapie si chitara, asa ca profit cat mai pot :lol:

Azi e soare! :sun: :inlove:

Zi frumoasa va doresc :)
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Mie Ian 09, 2019 12:32 pm

Neata buna :) Ger la Brasov. Azi cred ca va trebui sa ne scoatem popourile pentru zumba, se pare ca se strang fete (daca nu suntem un anumit nr. de persoane cu abonament, nu se tine). Vreau si nu vreau. Nu vreau pentru ca suntem cu autobuzul si la intoarcere va trebui sa asteptam cam 25 de minute in statie. Poate avem totusi noroc azi sa ne ia careva. Brrr... vedem.
samsara
Si

Mesajde samsara pe Joi Ian 10, 2019 10:07 am

Neata buna :)
Eu de cand sunt acasa cos... sunt in contratimp, cea mai intarziata... daca as mai ava 2 saptamani de concediu si sa cos ca in ultimele 2 zile, as termina camasa de Mures :)
Pana una alta... incerc sa ma trezesc, sa fac putina ordine, curat si apoi iarasi cusut.
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Joi Ian 10, 2019 12:24 pm

Hello, ladies.

Onuta, spor. Poze cu camasa? Sunt curioasa in provinta modelului.

Eu sunt ca de obicei, pe dos cu ritmul de lucru, pe la vreo 5 incep sa misc :lol:
Azi in principiu vine frate-meu in vizita, vrea sa-i traduc CV-ul in engleza, pe urma am ceva de tradus la job si sa fac gym.
M-am apucat destul de perseverent de gym si ma bucur ca am slabit doua kile si ceva, din 30 decembrie incoace. :JC_doubleup:
Folosesc si suplimente de la Pro Nutrition, am constatat ca ajuta mult. Sper sa reusesc de data asta sa ajung la 66-67 de kile si sa nu ma ingras la loc :angel: Bine, idealul meu ar fi 63 de kile, dar... imi zic sa fiu realista :D
Metabolismul dupa 35 e de groaza - ce sa mai zic dupa 40 :^) :emo:

Meh, la noi a nins maruntel azi-noapte, nu s-a asternut prea mult, sper sa nu se ingroase gluma, ca n-am chef. Si pe zi vad ca mai ninge, cate un picut, pffffffft. Iarna ma-sii. :|

Zi vesela va doresc! :*
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde shmily pe Vin Ian 11, 2019 8:46 am

neata!
ce fete harnicute pe aici!
si eu am inceput munca de cand am revenit de prin munti, tati la fel, fetele inca se bucura de vacanta...
zilele astea, pe langa munca, m-am apucat si io de alt proiect de crosetat, sora-mea mi-a trimis o poza cu ceva landouri crosetate si au inceput sa mi se "aprinda beculetele", tocmai terminasem paturica-covoras de joaca pe care am pus-o pe FB, asa ca mi-am facut planuri, mi-am comandat materiale, am fost cu tati de am cumparat si foaie de placaj (nu stiu daca ii zice altfel) iar tati mi-a taiat si gaurit foaia, sa imi faca modelul de fund de landou... acum deja aproape l-am terminat, cand e tati liber vom merge sa cautam burete sa-i fac o salteluta draguta si cand e total gata vreau sa il pun pe olx... nu stiu daca voi avea succes cu vandutul, dar vedem! ideea e ca m-am simtit f bine facandu-l si as mai face, doar ca materialele costa destul de mult si mai investesc in alte materiale doar daca il dau pe asta!
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cafenea