Cafeaua de dimineata si nu numai - partea 711

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Re: Cafeaua de dimineata si nu numai - partea 711

Mesajde samsara pe Vin Dec 07, 2018 9:22 am

:connie_mini_jumpbed: Ce frumos, mi-e dor de perioada asta cu Daci... Dar ca sa recuperez un pic, in seara de 5 decembrie am fost in centru la brad, am mancat langosi fierbinti, am baut o ciocolata calda adevarata la o ciocolaterie faina din centru, Luado Chocolate, made in Brasov, am luat si o cutie cu praline handmade, ne-am luat carti de la Carturesti si am ajuns ca zanele pe la ora 21 acasa. Ne-am aruncat in pat si am dormit neintoarse pana pe la 6-7 :D

Ieri o venit si Ioan acasa si maine luam bradddddd :connie_mini_jumpbed: O sa-l si impodobim deja.
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Vin Dec 07, 2018 12:47 pm

Hello.

Lume, ce e cu pop-up-ul asta, ca ma calca pe nervi - cum dau click pe ceva, cum imi sare in ochi :^) :JC_whack:
Astia n-au vazut ca de obicei (pe alte site-uri) sare pe maxim doua click-uri, pe urma te lasa in pace?!

Prevad ca o sa intru mai rar pe aici, pana se mai civilizeaza.

In fine, voiam sa zic ca cel mai probabil facem bradul pe 20-21, dup-aia mandra pleaca in vacanta si vreau sa se bucure de ocazie si acasa, nu numai la bunici. :angel:

...Ma apuc si eu de gym, pe urma ies in oras, pe urma iau mandra de la scoala si pe seara avem diverse de facut. Busy day :lol:
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Vin Dec 07, 2018 12:49 pm

Brrr, de dimi nu era pop-up-ul, chiar e enervant.
Si noi vrem sa ne bucuram de brad si acasa, in 24 plecam la ai mei si mna, imi place sa am si bradul meu, sa-l impodobesc eu...
samsara
Si

Mesajde shmily pe Vin Dec 07, 2018 7:45 pm

hello!
si noi am impodobit bradul la Fundatie de ieri, acasa nu stiu daca il fac pt ca ne-am cam mutat la Fundatie, nu prea am mai fost pe acasa, se mai duce tati sa dea mancare la caini si pisici, sa vada daca totul e ok... si cam atat... luna decembrie e prea aglomerata si nu fac fata sa fac curatenie si sa mentin doua case, asa ca am ales sa stam la Fundatie ca sa fie mai simplu... am facut bradutul, am decorat salile frumos, azi chiar am maturat si curtea, ca s-a topit zapada si au ramas frunzele care erau in curte inainte de zapada... acum e frumos si curat si ma simt bine.
Tati a fost de munca azi si i-au prelungit tura si pe noapte, asa ca mai vine maine dimineata acasa...
a, mie mi-a spus deja seful olandez ca primim bonus de Craciun (a bagat deja banutii in cont dar ii voi pregati pe la jumatea lunii), asteptam sa vedem si tati ce bonus de craciun ia de la el de la serv (de obicei le da) si vrem sa plecam iar pe drumuri, avem in plan un tur pe la Targu Mures, innoptam acolo la un unchi de-al lui tati si apoi mergem pe langa Miercurea Ciuc, unde tot asa are tati neamuri care au o vila intr-un sat acolo, de data asta de sarbatori nu sta nimeni in vila, asa ca au spus ca oricand ne hotaram, sa le spunem ca va merge o vecina care are cheia, sa faca focul si ne va astepta. Probabil vom sta cateva zile acolo si dup-aia ne intoarcem acasa, prin Brasov, ca mai avem si pe acolo ceva neamuri de vizitat (ne-au sunat sa trecem pe la ei cand am fost cu copiii de la Fundatie, dar aveam programul facut, cu grupul tot nu puteam merge si nici nu puteam sa lasam grupul si sa plecam noi in vizite, ca eu eram implicata in toate activitatile si ideea plecarii a fost, pe langa ca am vrut sa scoatem copiii, si sa o lasam pe doamna care se ocupa de copii sa se odihneasca si sa nu mai aiba grija copiilor ptr cateva zile)...
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde Nirvana pe Vin Dec 07, 2018 8:51 pm

Bai, enervanta e balaria asta de la beyond. Are efect anti-orice, nici daca ar avea produsele vietii n-as cumpara de la ei.

Vivi, ce voiam sa zic e ca e tare daca va simtiti ca acasa la fundatie. Eu nu as putea sa fiu relaxata intr-o casa in care toata ziua buna ziua vine lume straina. V-ati dus lucrurile acolo, aveti spatiu personal?
In fine, daca sunteti ok acolo, ma bucur pt voi :)

Noi cred ca facem bradul pe 21, Sab e in vacanta (la ei pleaca mai toti copiii imediat dupa serbare, care va fi programata pe 17-18 din cate am inteles), numai bine aranjam in casa si pe urma o duc la ai mei. :angel:
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Mesajde shmily pe Vin Dec 07, 2018 9:07 pm

pai momentan nu mai vine nimeni pe la Fundatie, f putine persoane mai au treaba pe aici si nu vin fara sa fiu eu aici (adica vin tocmai pt ca eu tre sa le dau salariul/banii de cumparaturi ptr copii sau diferite acte)... dar in cazurile astea, ei au treaba doar in birou, acolo ii invit, acolo ii servesc cu ce au nevoie... in rest, in dormitoare nu are nimeni treaba, suntem doar noi. Dormitoarele si biroul sunt la etaj iar la parter mai am, pe langa bucatarie si toalete, sala de activitati (aici isi petrec fetele timpul) si sala de TV (aici nu prea sta nimeni, seara e tati)... la TV am facut si bradutul si pe 14 vom avea o activitate cu ceva copii acolo, invitam o clasa de la un liceu cu copii de bani gata, care vor face cadouri altor copii (invitati si ei), saraci, care veneau la noi la Fundatie, cand functiona.
A, de sarbatori va veni un fost coleg, care acum lucreaza in afara, si va fi cazat la Fundatie, daca nu plecam in tara de sarbatori, de asta as fi plecat acasa, mi se pare ciudat sa locuiesc impreuna cu altii, care nu sunt membrii ai fam mele... dar pica bine ca plecam, de asta am luat hotararea sa facem aici bradul...
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde shmily pe Lun Dec 10, 2018 7:42 am

neata!
gata, ati renuntat la forum? ...dar nu se poate face nimic cu porcaria aia de pop-up sa dispara complet? ...acum am intrat de pe laptop si intr-adevar e enervanta, la orice click iti mai deschide o pagina catre "beyond"... de pe telefon nu imi apare, de acolo inca pot intra linistita...
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde samsara pe Lun Dec 10, 2018 10:03 am

Neata buna :) Noi am petrecut 4 zile cu tati acasa, azi la job, uf... nu am chef, PMS.

Eu am facut ieri bradul, natural, frumos, bogat, la 89 lei l-am gasit la o pepiniera pe langa care trec in fiecare zi cand merg la job. Nu e in ghiveci, dar mna... nu ma certati, natural imi place :lol:
I-am pus apa, sper sa reziste bine.

Sambata viitoare nu-l puteam cumpara pt ca avem sezatoare, iar in weekendul 21-22-23 suntem la BRan la cheful de la mine de la munca de sf. de an... DEci iarasi nu puteam cumpara, asa ca ramaneam fara brad.

Stam si anul asta acasa, nu mai plecam niciunde... Dar imi suna tare fain programul bunicutei. Vedem, poate ne urcam si noi in masina si mergem unde vedem cu ochii :)
samsara
Si

Mesajde samsara pe Mar Dec 11, 2018 9:09 am

Neata buna, fulguie :)
samsara
Si

Mesajde shmily pe Mar Dec 11, 2018 11:56 am

Hello!
Sunt si io prin zona... dimineata am gazduit la Fundatie repetitii ptr colind, cativa copii + mamici din clasa Biei, vrem sa o colindam pe diriga si sa iasa frumos!
Pentru vineri mai pregatesc o activitate impreuna cu dna psiholog, alti copii, de la alta scoala, iar colinde, copii, veselie...
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cafenea