Cafeaua de dimineata si nu numai - partea 711

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Cafeaua de dimineata si nu numai - partea 711

Mesajde Nirvana pe Mie Iun 06, 2018 1:05 pm

710

Imagine

Hello, ladies.
Sunt coapta de cald (Onuta, nu rade :lol: ), am umblat prin oras cu diverse. Acum ma racoresc la ventilator si beau apa rece, noroc ca am avut o sticla la frigider.
In rest, nush ce sa zic.
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Re: Cafeaua de dimineata si nu numai - partea 711

Mesajde samsara pe Mie Iun 06, 2018 2:53 pm

Dupa ce te-a copt caldura, asta-ti trebuie, apa rece si ventilator :JC_whack: :JC_whack: :JC_whack: :JC_whack: Vrei sa ramai intepenita de spate si sa te ia durerile de gat?
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Mie Iun 06, 2018 5:31 pm

Meh. L-am oprit dupa vreo zece minute, ca mi se facuse frig :rofl: :rofl:

Am avut si noi 3 stropi de ploaie si gata :^) - sperasem si eu la o furtuna in toata regula. Numai se burzuluiesc norii si tuna, in rest... nimic. :|
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde shmily pe Mie Iun 06, 2018 7:11 pm

hello, lume!
sunt moarta de oboseala, de azi-dimineata sunt pe drumuri, sper ca maine sa nu mai fie nevoie sa ies din casa...
La Fundatie am terminat treaba pe sapt asta, in sfarsit contabila a binevoit sa faca treaba si am avut cum sa-i trimit documentele sefului olandez.
La magazin, treaba s-a mai precipitat un pic... fata m-a sunat dimineata sa ma intrebe cum repara o greseala (facturase gresit si nu mai stia ce sa faca) si daca tot m-a sunat, i-am spus frumos ca vreau sa mentina curatenia in magazin, ca nu mi-a convenit ca am fost nevoita sa smotruiesc dupa ea si ca nici seful african nu a fost prea happy de ceea ce a vazut (de fapt, el spusese "I really don't know why we keep her")... ea, foarte nevinovata mi-a raspuns ca nu era mare lucru, "da, erau putin dezordonate toate alea prin dulap, dar erau acolo!"... mda... si de 1 mai, cand ea era libera, el a avut de dus ceva in magazin si cand a vazut cum e s-a apucat si i-a facut curat, apoi i-a zis sa mentina curatenia... cand a fost ieri in magazin cred ca s-a facut mai negru decat e posibil sa fie un negru! (nu l-am vazut, doar am primit mesajul de la el)...
si ca sa fie totul perfect, dupa ce i-am spus tot, ma suna vanzatoarea dupa 10 min (cred ca s-a gandit ea bine) si cica sa-i spun sefului "sa nu mai fie asa suparacios", ca ea are de gand sa ramana gravida, ca ei vor al doilea copil si ce o sa faca el atunci cand ei o sa-i fie rau? aici nu am mai rezistat, m-a pufnit rasul rau... apoi i-am explicat ca nu e prima gravida care merge la serviciu, ca femeile asta fac de cand lumea... daca sunt gravide, isi vad in continuare de viata, isi cresc copiii, merg la munca, au grija de casa, etc... dar bine-nteles, daca sunt femei care prefera sa stea in pat pe perioada sarcinii, nu se angajeaza, stau acasa! E un fenomen femeia asta! a, sa va mai spun ca ieri dimineata cand m-a sunat sa-mi spuna ca nu mai poate de rau, o doare gatul si are febra, avea o voce de ziceai ca acum moare? ...si azi vorbea normal, ca si cum nu a fost nimic! nu stiu cum functioneaza asta, eu o singura data am avut probleme mai grave cu gatul si tin minte ca am fost ragusita pe toata perioada sarbatorilor de iarna... i-am spus deja sefului ca ar face bine sa puna anunt pe olx, best jobs si unde mai stie el, ca daca nu o schimba acum, va fi mi greu daca ramane gravida (de fapt, pe langa sef el imi e prieten f bun, ne cunoastem cu mult inainte sa lucram impreuna, e de varsta fratilor mei mai mici si chiar daca e negru, il tratez ca pe fratii mei, imi cere sfatul cand nu intelege cate ceva, il ajutam cand apeleaza la noi pt ceva, ba chiar de cateva ori l-am chemat si la masa cand era prin oras cu treburi si stiam ca nu a avut timp sa manance. Si la fel ca in cazul fratilor mei, ma enervez cand vad persoane care vor sa profite de pe urma lui)...
Gata, m-am descarcat, acum merg la bucatarie ca tre sa gatesc si pana la ora asta trebuia sa fie masa gata! Cica fac peste cu sos de smantana si cartofi, sper sa nu iasa cine stie ce mancare exotica :lol:

LE: a iesit o ciulama de peste... am crezut ca am dat-o-n bara dar s-au lins farfuriile!
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde samsara pe Joi Iun 07, 2018 7:31 am

Neata buna voua, eu sunt deja la munca. Am venit mai repede cu Daciana ca sa-i printez ceva pentru scoala - a uitat ca are de printat si ca noi nu mai avem imprimanta. Asa ca am venit la job, am mers cu ea pana aproape de scoala, apoi mi-am luat 2 kg de cirese de la piata si ciocolata de casa si am venit ca o floare la munca. La 8 si 20 am facut prezenta. A doua oara pe ziua de azi :D

Asa, acum sa va iau pe rand...

Vivi, m-a amuzat faza cu s-a facut mai negru decat poate fi un negru :rofl: Oricum, la cata scarba are tipa in ea pentru munca, eu as zbura-o. Plus ca e nesimtita din ce descrii tu. Clar, cautati alta, ca daca ramane si gravida parca nu ai voie sa o dai afara. Deci, mai repedeeeee.

Acum... Nirvana. O iau cu ploaia. La noi ieri a fost rupere de nori in Brasov, dar pe portiuni. Apoi cand am ajuns acasa la sat, turna si acolo. Acum e inourat, poate oricand sa ploua. Nu e frig, dar e o umezeala criminala. Am avut o hainuta pe mine cu o captuseala sintetica si cum am mers mult pe jos in dimineata asta, cand am ajuns la munca eram uda pe spate :o
Apoi... am citt pe facebook. Ce e cu toata adunatura aia de mahalagioaice si mahalagii? Mama ce limbaj, ce exprimare... Tu o aveai pe facebook pe mama fetei d ecare ne-ai vorbit? Ma mira cum au ajuns in pagina ta prietenii doamnei, ar prieteni unul si unul, nu asa...
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Joi Iun 07, 2018 8:15 am

samsara scrie: Acum... Nirvana. O iau cu ploaia. La noi ieri a fost rupere de nori in Brasov, dar pe portiuni.
Vreau si eu! Si acum e un pic innorat la noi, sa vedem daca ploua mai serios sau iar ne duce cu presul. :P
samsara scrie: Apoi... am citt pe facebook. Ce e cu toata adunatura aia de mahalagioaice si mahalagii? Mama ce limbaj, ce exprimare... Tu o aveai pe facebook pe mama fetei de care ne-ai vorbit? Ma mira cum au ajuns in pagina ta prietenii doamnei, ar prieteni unul si unul, nu asa...

Nu, in lista mea e una din profesoarele fetei in cauza, care mi-a trimis mie odata niste poze de-ale Sabinei, facute in scoala, pe fb mess. Eu nu am tangente cu restul persoanelor respective. Ea o are si pe mama fetei in lista si asa s-a facut legatura.
Iar ultima postare am facut-o publica special sa poata comenta toti, ca sa se incheie subiectul. Nivelul intelectual si de limbaj nu ma intereseaza, pe principiul not my circus, not my monkeys. Oricum mi-am sustinut afirmatiile in fata tuturor, si in scoala, si la DGASPC si nu am nimic de ascuns, unde am gresit am recunoscut... restul (pentru mine) e istorie.

Zuzi are nush ce activitate in scoala, era bucuroasa doamna Nicoleta ca am dus-o; de dimi am ajuns pe la 8.20 pt ca Sabinei i-a fost foame si a stat sa manance niste iaurt cu fulgi, iar doamna s-a gandit ca nu mai venim deloc.
...Pe dupa pranz ma apuc si eu de jobulet, acum de dimi imi vad de nemurirea sufletului :lol:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Joi Iun 07, 2018 9:54 am

Interesant a fost cum au gasit toate aceste persoane postarea ta. Stiu ca de aia ai lasat-o publica si nici nu ai comentat nimic. Mie mi se pare suspecta toata treaba, adica eu cred ca se minte, minte mama cu mai multe. Ca o ultima chestie ca sa nu te mai enervez si eu pe acest subiect :tmi: Tu aveai informatiile de la doamna Sabinei, nu? Si faza cu cainele e chiar de la mama copilei, eu asa am inteles? Adica mi se pare ca ti-au pus in carca multe invinuiri mahalagioaicele de pe facebook.
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Joi Iun 07, 2018 12:17 pm

Pai, da. :tmi:
Onuta, daca ar fi sa despic firul in patru, as avea multe de spus - si daca s-ar fi filmat toate discutiile, v-ati fi crucit. Daca vreodata voi mai fi nevoita sa trec prin experiente de gen, imi procur camera ascunsa :rofl: :rofl:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Joi Iun 07, 2018 12:29 pm

Mda, ti se face lehamite. Dupa cate am vazut, chiar nu ai cu cine discuta. Tine-te departe de astfel de oameni/vibratii. Va pup, sa aveti grija de voi! :hug:
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Joi Iun 07, 2018 2:13 pm

:hug: Multumesc :*

...Intre timp m-am apucat de job.

Pe la 5 si un pic ies dupa Sab, maine e ultima zi de scoala la noi - saptamana viitoare, luni si miercuri sunt examene, tot miercuri e si serbarea de sfarsit de an, colegii Sabinei oricum nu mai vin, s-au cam golit clasele.
Sambata o duc la tara, o las cateva zile la mamaie-sa. :)
Imagine

Nirvana
Si

Următorul

Înapoi la Cafenea