Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 709

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Re: Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 709

Mesajde samsara pe Joi Apr 05, 2018 10:38 am

spor sa ai, nici eu nu am dormit prea bine, am emotii, vine Ioan acvasa, zici ca sunt indragostita cu fluturi in stomac :rofl: :rofl: :rofl:
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Joi Apr 05, 2018 1:08 pm

Foarte bine, doamna. Stay fresh :)

...Eu conspectez tot felul de info, mi s-a facut si foame, o sa iau o pauza de pranz in curand.
Afara e cam plumburiu, dar cald... meh. Am citit pe net ca iar se strica vremea, dar inca refuz sa ma gandesc la asta. |(
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Mesajde shmily pe Sâm Apr 07, 2018 8:14 am

neata buna!
sunt zombie, ma simt de parca asa m-am nascut...
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde Nirvana pe Sâm Apr 07, 2018 8:57 am

Hello, people.

Vivi, a big hug for you. Ia cu cafea, sa devii un zombie functional. Sper ca sotul tau e mai bine :f:

Eu pierdui timp prin Kaufland - mi-am luat "cele necesare pentru masa de Paste" ( |( cum se exprimau jurnalistii pe vremea cand mai aveam - si foloseam - eu televizor) - biscuiti Gullon, ciocolata Milka si croantze pentru Theo. Si din piata mi-am luat branza de la sibieni :JC_doubleup:

...Imi vad de ale mele si pe urma trec la job. Va doresc o zi frumoasa! :)
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde shmily pe Dum Apr 08, 2018 8:14 am

Hristos a inviat!!!
Cata, multumesc! Dan e binisor... atat cat se poate la un picior rupt si operat... marti il externeaza, marti imi vin si fetele mari acasa (acum sunt doar cu Rebe)...
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde Nirvana pe Dum Apr 08, 2018 9:41 am

Adevarat a inviat! :angel:

Si eu sunt home alone, dupa amiaza o sa ies cu Theo sa ne intalnim cu soru-mea si Kira in parc. E soare, sper sa nu se strice vremea.
Am si ceva treaba in plan, sper sa reusesc sa fac ce mi-am propus. :geek:
Si Sab vine tot marti acasa, adica merg eu s-o iau de la tara, vor circula microbuzele si am cu ce ajunge la ai mei. Pana atunci chefuieste traditional cu oua rosii, cozonaci si animale fripte |( :lol:

shmily scrie:Dan e binisor... atat cat se poate la un picior rupt si operat...
Stiu ca e greu. Refacere completa ii doresc. Imi amintesc de la Miutza ca a durat destul de mult pana a putut sa-si reia activitatile obisnuite.
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde uka pe Dum Apr 08, 2018 10:36 pm

Va pup cu drag si dor!
Vivi, refacere rapida sotului tau! Tie iti doresc putere sa te descurci, o sa urmeze o perioada ceva mai dificila pentru voi. Ma gandesc ca sunteti si departe de oras, fetele, cumparaturi, treburile casei. Dar tu esti o fire puternica si calculata, o sa o scoti la capat.
Eu nu trec printr-o perioada prea roz. Tata lui Lucian este f bolnav, un diagnostic pus acum 6 saptamani si o evolutie galopanta a bolii. Am petrecut un Paste "in familie", si-a dorit sa fie cu nepotii alaturi :( Am gatit o tona de mancare, pentru el separat (complet fara sare). El s-a bucurat de tot ce era in jurul lui, dar eu sunt daramata sufleteste, desi nu am avut niciodata o relatie buna.
Va pup, parca imi pare si rau ca am scris, nu vreau sa va incarc. Dar am simtit nevoia sa plang pe umarul cuiva....
Imagine

Imagine
uka
Site Admin

Mesajde Nirvana pe Lun Apr 09, 2018 7:57 am

:) Neata.
Azi sunt very busy si din fericire, si dinamica. M-am trezit fara efort pe la 8 fara un sfert :o - am iesit cu Theo, am facut ordine prin casa, mi-am pus masca de drojdie in par si acum beau ceai. Dup-aia gym si dupa ce imi scot masca, jobulet pana dau stingerea. :geek:

Uka, Imagine ...nici nu stiu ce sa zic. Doar ca iti doresc o perioada lunga fara niciun fel de dificultati. Imi pare rau pt tatal lui Lucian, sper sa aiba o trecere cat mai usoara. Iar tu nu te mai consuma atat, te rog frumos. :*
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde shmily pe Lun Apr 09, 2018 8:07 am

buna dimineata!
uka :hug: ... imi pare rau sa aud vestile rele...
pt noi stiu ca o sa urmeze o perioada grea dar macar fetele mari sunt suficient de mari sa ma poata ajuta cu unele lucruri... abia astept sa-l scot din spital, asta ma frustreaza cel mai mult, cand esti acolo esti la mana lor si tre sa taci si sa inghiti... nu mi s-a parut ok sa nu am acces in spital cand s-a operat (da, nu era operatie pe creier sau altceva de gen, dar era o operatie... eram ingrijorata, el la fel desi incerca sa faca pe viteazul... si nu am avut acces in spital deoarece operatia s-a desfasurat "in afara orelor de vizita")... la fel, nu mi se pare ok ca oamenii care au un picior rupt sa nu beneficieze de o cafea dimineata...ora de vizita e abia la pranz, oamenii astia nu sunt bolnavi, nu au regim... doar ceva oase rupte! cand merg la Dan in vizita am o cutie pliata in geanta si duc cafea la tot salonul, ceilalti trei din salon nu au vizitatori in fiecare zi pt ca familiile nu locuiesc aproape... sa nu mai spun ca este sectie renovata recent, dotata dupa standarde UE (au grija asistentele si infirmierele sa reaminteasca asta cat de des pot), dar zilele astea, fiind sarbatoare, curatenia nu s-a facut,nu au dus nici gunoiul de la baie... toaletele nu au aerisire decat prin camera (noroc ca se deschide geamul si nu sunt batrani pe care "ii trage curentul" in salon) ...mda, deci oricat de greu imi va fi urmatoarea perioada, cu siguranta va fi mai usor decat acum...
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde Nirvana pe Lun Apr 09, 2018 10:27 am

Au schimbat astia politica spitalului? In 2007 se putea intra in spital daca iti luai un card pe care il plateai cu 5 lei (o suma de gen, nu mai tin minte exact). Oricum spitalele, cat de renovate ar fi, sunt nashpa - eu am oroare de ele. Tot mai bine e acasa.

Lume, tocmai am facut 20 de minute "serioase" de gym - planks, zumba, hip-hop (de fapt squats pe ritm de hip-hop). Imi trag sufletul si pe urma trec la treaba. :geek:
Imagine

Nirvana
Si

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cafenea