Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 708

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Re: Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 708

Mesajde samsara pe Mie Dec 06, 2017 9:32 am

Nirvana, noi am pus aseara beculete la geamul Dacianei si au blincanit toata noaptea. O sa incep in weekend sa impodobesc mai cu spor toata casa, bradul de Craciun ceva mai tarziu, am mania bradului natural...

Rallu :JC_OMG_sign: :JC_OMG_sign: :JC_OMG_sign: Dar de ce a facut asta? Voia sa se sinucida? Sper ca ai primit vesti bune si e in recuperare.
samsara
Si

Mesajde Rallu pe Mie Dec 06, 2017 11:17 am

Neața
Onuta, nimeni nu stie nimic pana se trezeste...daca se mai trezeste. Am vb acum cu sora-mea, vara-mea e la fel, tot in comă, dar macar a trecut cu bine noaptea. Dr a mai zis ca, dacă se trezeste, nu stie in ce masura ii va fi afectat creierul. Se poate trezi si sa fie legumă... Ea se luptă de aproape 1 an sa scape de dependenta de alcool, plus ca a luat un timp si cocaină. A lucrat de la 18 ani in baruri de noapte deci tentatii erau, de toate felurile. Nimeni nu stie daca a băut spirtul ca a vrut să se sinucidă sau ca a vrut alcool. Numai ea stie ce a fost in capul ei...
Kinderii mei au plecat la scoala, am rămas doar cu monstrul mic care deja m-a năucit de cap. Și e abia 9... :tmi:
Noi am împodobit deja casa si bradul, aici ăștia sunt cu capul, fac bradul de pe 15 noiembrie! :?:
Rallu
Re

Mesajde Nirvana pe Mie Dec 06, 2017 12:09 pm

Hello, people.

A venit Mosul, mie mi-a adus numai alergatura pe ziua de azi... si un bat in roate :rofl:
Am fost cu Sab si cu dosarul la comisia de expertiza, mai tre sa duc o hartie |( . Mult timp pierdut pe drumuri si pe la usi, in rest, oamenii ajuta cum pot mai bine.

Sab mai mult nu a dormit decat a dormit, la 6 dimi deja tropaia in pat :lol: . Eu chioara de somn, ca am muncit pana pe la 1... ce era sa fac, am luat-o de mana si am mers la ghete. Bucurie mare, domne :angel:

S-a imbracat cu bluza de la Mos, a admirat ingerasii, a umflat baloane - toate astea pana la 8, cand am plecat spre comisia de expertiza. Acum zuza e la scoala.

Ralu, n-am cuvinte. :( :(
Rallu scrie: Numai ea stie ce a fost in capul ei...
Dumnezeu s-o ajute!
Rallu scrie: aici ăștia sunt cu capul, fac bradul de pe 15 noiembrie! :?:
Maiculita. :connie_crazyperson:
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Joi Dec 07, 2017 8:45 am

Rallu mai stii ceva?

Eu va salut pe toate, sunt la munci, mi-e somn, vreau acasaaa!
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Vin Dec 08, 2017 8:14 am

Neata. :|

Theo a facut pish in bucatarie, l-am caftit - nu suport chestiile astea.
Astept sa fie Sab gata de mers la scoala... ca azi am treaba, si job si administrative. Saptamana asta am pierdut o zi - nu stiu cum am ajuns la vineri, as fi jurat ca e joi. :tmi:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde shmily pe Vin Dec 08, 2017 8:57 am

neața si io!
noi tot pe drumuri, weekend-ul trecut am hotarat sa mergem pana la urma la tara si bine am facut, mama intr-una zicea ca se bucura ca mai misuna cineva si prin casa si nu se mai plictiseste toata ziua, ca are cu cine schimba o vorba... de-astea... nu au fost probleme cu fetele, erau si ele ceva mai linistite cand dormea, dar nu cu liniste deplina sau atmosfera de spital... pt mine a fost mai diferit, a fost pt prima data cand am mers la mama si am robotit intr-una, alte dati mama facea tot si io mergeam la relaxare, acum am gatit, am facut curat, etc... partea buna a fost ca am facut toate impreuna cu tata si a fost funny, tata e genul glumet, mereu pus pe sotii si a fost un weekend in care am avut mult timp de daddy-daughter time, am mers impreuna cu el la serv(e sofer pe cisterna de lapte si ma lasa si pe mine sa conduc), am gatit impreuna, am facut curat impreuna (el stia unde e locul fiecarui lucru)...
acum suntem pe drum spre slatina, merg in vizita la prietena mea cea mai buna, mi-a fost si colega de serv 2 ani, ea s-a mutat in Germania si acum e cateva zile venita in tara...
Rallu, sanatate verisoarei tale!
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde Rallu pe Vin Dec 08, 2017 12:01 pm

Buna dimineata
Vesti am, dar nu prea bune, din pacate. De ieri are hemoragie cerebrală deci e pe cale să fie declarată in moarte cerebrală... :( dar matusa-mea nu semnează deconectarea de la aparate pana nu i se opreste inima si moare singura. A băut antigel... au descoperit în niste analize mai amănunțite. Mortalitatea e 80% când bei asta. Mai mult ca sigur ea a vazut pe eticheta alcool metilic si nu s-a gândit că nu e totuna cu etilic. Si 30ml de metanol omoară un adult...30 ml inseamna doar o gura... toți ne-am cam împăcat cu ideea ca va muri, deși te gândești că poate, totusi... au mai fost oameni care s-au trezit din comă și după 1 an...
Rallu
Re

Mesajde Nirvana pe Vin Dec 08, 2017 1:56 pm

Trista situatie, Ralu. Daca ai timp, mergi la o biserica si aprinde-i lumanari. :(
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde Rallu pe Vin Dec 08, 2017 3:54 pm

Asta as fi vrut, dar din pacate biserica ortodoxă de aici e deschisa doar duminică, e un singur preot grec care slujește în toată partea de sud est... Oricum duminică voi merge sa pun niste lumânări...
Rallu
Re

Mesajde samsara pe Dum Dec 10, 2017 12:10 pm

Neata buna voua, la mine ninge, e zapada frumoasa si ma bucur tare :)

Rallu, chiar ca este trista toata situatia. Trimiteti-i ganduri bune, lumanare poti aprinde si acasa, zi o rugaciune ca sa-si gaseasca linistea si sa poata parasi lumea catusi de cat impacata.
samsara
Si

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cafenea