Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 708

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 708

Mesajde samsara pe Vin Sep 22, 2017 7:48 am

Meritam casuta noua, de azi, oficial, e toamna!

707
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
samsara
Si

Re: Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 708

Mesajde samsara pe Vin Sep 22, 2017 7:56 am

Sa va iau pe rand... Bunicuto, sa ai spor azi, frig si pe aici si eu ma incalzesc in aceasta dimi cu un cappuccino facut la automatul nostru de cafea smecher :rofl: A inceput sa-mi placa cafeaua, sper sa nu-mi faca corasonul poc. Ieri am baut Caffe Latte, alaltaieri Latte Machiato. Eram curioasa de toate variantele. Fara lapte si fara sa fie dulce nu as putea bea. Cred ca azi imi mai fac si un ceai ca mi-e frig, PMS-ul ma chinuie, mi-e somn rau si vreau acasa in plapumaaaa cu multa ciocolata si o carte buna.

Asa, pe Nirvana am lasat-o ultima. Ma bucur tare-tare mult ca ai iesit din casa, of, greu e sa faci pasul asta dupa ce ai lucrat multi ani numai de acasa. O sa fie fain. Si eu trebuie mereu sa interactionez cu oamenii si nu am musai mereu chef. La mine e o chestie stanjenitoare pentru mine caci nu pot sa imi fac jobul 100 la 100 in sensul ca inca habar nu am despre detaliile tehnice ale produselor. Lumea ma mai intreaba fineturi. M-ar ajuta sa am si eu plita, cuptor electric, hote, masini de vase si de rufe acasa, sa le vad/folosesc si apoi vorbesc din experienta, dar asa eu nici nu stiu adesea ce ma intreaba clientul :rofl: Ieri ma intreba de masina de vase o clienta cum se monteaza, sub blat cu 10 cm la vedere, ce mobila etc. Ma uitam crucis la telefon :rofl:
In timpul cand esti tu la munca Sab cu cine sta?
samsara
Si

Mesajde Rallu pe Vin Sep 22, 2017 9:55 am

Neata fetelor in sfarsit am si eu tehnologie sa intru pe net ca omul :rofl: După 3 saptamani (si nspe telefoane date) mi-au trimis astia de la Samsung telefon nou! Pe scurt, l-am trimis pe al meu la reparat, ca era încă în garanție, UPS l-au pierdut în tranzit :@ și a trebuit să aștept să îmi trimită Samsung unul nou.
Acum am trimis kinderii la scoala, trebuie sa hrănesc una bucata monstru urlator (ii ies 4 masele in acelasi timp si e cam certata cu somnul noaptea :devil: ) si apoi sa iesim in oraș. Azi sunt doar vreo 20 grade e frigut. Si intre timp, o sa ma pun la curent cu ce ati mai facut.
Aa felicitări Nirvana, pentru noul job!!!
Rallu
Re

Mesajde shmily pe Vin Sep 22, 2017 10:08 am

onuta, asa pateam io cand lucram la magazinul de mirese... aveau o gramada de accesorii si prostii, unelw nici nu stiam daca se folosesc pt par sau ptr gat, sau pe unde s-or mai folosi... ma intrebau chestii de genul "asta tre s-o cumpere nasii sau mirii?" ...noroc ca patroana era cumnata-mea si stia ce varza sunt cand m-a angajat ( a fost ptr ca avea ea nevoie, io inca aveam job la Centru, nu a fost ideea mea sa lucrez pt ea)... asa ca nu mi-a pasat cand am raspuns la o chestie (nu mai tin minte ce) ca nu stiu cine tre sa cumpere, probabil care stau mai bine cu banii :tmi: ...si m-a auzit cumnata si mi-a zis ca trebuia sa le spun ca aia o cumpara mirii, nu nasii... i-am raspuns ca data viitoare voi stii cu siguranță! :lol:
Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde samsara pe Vin Sep 22, 2017 6:59 pm

Nici la mine nu pot sa zic ca e stres, nu e batut in cap seful, intelege, ma simt eu aiurea, as vrea sa stiu, dar chiar nu am cum, sunt chestii care inca ma depasesc, eu nu stiu cum arata in realitate lucurile alea, cum sa le zic despre montaj?

Chiar ma intrebam unde ai disparut, Raluco :?:
samsara
Si

Mesajde shmily pe Sâm Sep 23, 2017 8:04 am

neața!
brrr, ce zi urata! 21 de grade in camera! azi-noapte mi-am pus o patura tricotata peste pilota (de vara) si abia asa mi-a fost si mie bine! nu spun, de vreo 2-3 zile am renuntat la pijamalele de vara, am trecut la colanti si bluza cu maneca lunga! VREAU SA VINA VARA INAPOI!!!
Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde samsara pe Sâm Sep 23, 2017 9:35 am

Vine iarnaaaaaa :D
Neata buna voua, mie mi-e cam rau de la PMS si la mine in casa se lucreaza la baie, se pune contoar de apa si se recladeste ghena. Pfuai si eu nu vreau decat sa stau in patura la cald.
samsara
Si

Mesajde shmily pe Sâm Sep 23, 2017 10:57 am

si io vreau in patura la cald!!!
am mai organizat ceva chestii prin casa si abia acum mi-am dat seama cat e ceasul! ma apuc de gatit si sper sa reusesc sa hranesc copiii la o ora cat de cat decenta :tmi:
Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde samsara pe Dum Sep 24, 2017 8:53 am

Neata :) Tot frig, ploaie, brrr, n-am chefff...
samsara
Si

Mesajde shmily pe Dum Sep 24, 2017 10:46 am

neata!
la noi s-a mai incalzit un pic, soarele isi arata fata si chiar daca mai bate vanticel, daca stai la soare e cat-de-cat placut... a, si aseara am dormit fara patura tricotata si nu mi-a fost rece!
Imagine

Imagine
shmily
Si

Următorul

Înapoi la Cafenea