Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 707

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Re: Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 707

Mesajde samsara pe Mie Sep 20, 2017 8:43 am

Neata buna uratelor
samsara
Si

Mesajde samsara pe Joi Sep 21, 2017 7:14 am

Neata. Voi unde umblati? La Brasov frig, ploaie, toamna....
Nirvana cum e cu noul job, noutati?
samsara
Si

Mesajde shmily pe Joi Sep 21, 2017 8:05 am

neata!
si la noi s-a racorit azi-noapte... azi am de bantuit prin oras, tre sa sun prin diferite locuri sa rezolv treburi ptr Fundatie, deasemenea si pt magazinul African am de umblat un pic, acolo vreau sa ma implic ceva mai mult, prietena mea vrea sa inchida magazinul so sa lase doar online shop, acum i-am gasit sa-I inchiriez spatiu, trebuie sa gasesc vanzator/vanzatoare (cel de acum e tare neserios) iar sapt viitoare tre sa mut marfa in noua locatie (nu singura, ma ajuta tati si cumnatul)... bine-nteles, pe langa asta se adauga si sedintele la scoala, ca deja incep, cred ca azi am una si nu stiu cand va fi si a doua, toate se fac dupa ora 6 seara (minunat! io in timpul asta ar trebui sa pregatesc cina)...
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde samsara pe Joi Sep 21, 2017 2:39 pm

Hai, spor, ca o sa ai nevoie!
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Joi Sep 21, 2017 3:56 pm

Salutare!

Deci, sa va aduc la curent: sunt receptioner la un hotel de 3 stele, in principiu muncesc 24 cu 48 si leafa e minuscula (dar o sa vad ce pot face in directia asta peste un pic de timp).
Imi place maxim la job, e f solicitant (mai ales acum la inceput) si imi place sa interactionez cu lumea.
N-am intrat in detalii pana acum pt ca nu eram sigura ca ma voi angaja acolo, dar o sa trec si prin experienta asta. Inca mai trebuie sa muncesc si de acasa, ca sa ma scot cu cheltuielile lunare - asta nu imi pica prea bine, in fine. :|
Sab e un pic data peste cap ca nu sunt cu ea acasa in anumite zile, dar sper sa se acomodeze pana la urma.

Apropo de vreme, si la noi e nashpa - ciudata vreme. :?:
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Mesajde shmily pe Joi Sep 21, 2017 5:53 pm

Nirvana scrie: si imi place sa interactionez cu lumea

esti sigura ca asta esti tu, cea care scrie mesaje pe aici??? (nu o zic ca si cum ar fi ceva rau, dar lucrul asta imi aminteste de o faza -sper ca nu incurc persoanele, dar sunt 99% sigura ca tu erai- cand te enerva si simplul fapt ca te baga lumea in seama cand esti in parc cu Sabina... parca povesteai ca stateai pe o banca si te baga o tanti in seama)
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde Nirvana pe Joi Sep 21, 2017 6:37 pm

:D Exact, asta si acum e valabil. La job, totusi, e altceva, acolo exista un scop pe care il pot accepta pe parcursul unei ture.
Dar altfel, sa vina orice ametita sa se bage in seama cu mine cand eu vreau doar sa zac linistita pe o banca in parc, sa-mi clatesc creierul si ochii... no way. :^) :JC_whack:
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Mesajde shmily pe Vin Sep 22, 2017 5:28 am

neata!
...nu stiu de ce nu pot dormi... m-a trezit maimutica ca avea nevoie la baie(facuse si in scutec, nu stiu de ce m-a mai trezit), apoi am lasat-o in pat la mine ca deja era aproape 6 si nu stiam daca mai adoarme(s-a jucat cu parul meu vreo 5min apoi mi-a întors spatele si a adormit)... si io acum stau cu ochii pe pereti, incerc sa ma gandesc la ce mai am de facut si ce sa-i mai scriu africancei mele, ca atunci când dam drumul la treaba cu magazinul sa meargă treaba si bine si legal! A, si mi-e si foame rau...dar cand aud cum bate vântul afara, ma gandesc ce rece e in bucătărie si nu m-as duce...
Cata, io si in supermarket, daca vad ca o persoana cauta ceva, e nehotarata... daca stiu unde e produsul sau am folosit asa ceva, m-a bag in seama si ii spun unde gaseste sau care si de ce e mai bun... in parc/pe strada/la scoala de obicei nu mă bag in seama, dar daca vine cineva sa ma întrebe ceva, sa se bage în seamă cu mine, sigur asta nu face decât sa-mi îmbunătățească starea de spirit!
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde samsara pe Vin Sep 22, 2017 7:49 am

samsara
Si

Anterior

Înapoi la Cafenea