Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 706

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Re: Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 706

Mesajde Nirvana pe Lun Mai 01, 2017 4:06 pm

Hola, doamnelor.

Am dat fuga fulger si am adus zuza acasa (de dimi, ordine, curatenie, alea-alea). Am stat un pic de vorba cu ai mei, in curte, am facut bagajul si am iesit la sosea, unde am prins imediat o masina. Soferul ne-a adus pana acasa, a fost super rapid totul (am plecat de acasa la 13.40 si la 16.30 deja eram inapoi acasa). :geek:

Urmeaza sa vina soru-mea pe la noi si deseara, job. Ieri am tras chiulul, am citit si m-am uitat la filme :angel:

Uka, nashpa ex-socrul, bine ca macar oficial ai scapat de el :tmi:
Onuta, sanatate, ai grija de tine. :!:
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Mesajde Nirvana pe Mar Mai 02, 2017 7:40 am

:connie_jackinabox: Neata! Pe unde umblati? :P

Eu am dus zuza la scoala, am vorbit un pic cu profesoara si am revenit acasa (cu Theo, bineinteles). Ma simt aiurea, treaza la ora asta :rofl:
Nu am planuri pt azi, Sab vrea in parc dupa ore, cu rolele, in rest, freedom pana deseara, cand e musai sa muncesc. :!:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde danaticu pe Mar Mai 02, 2017 8:18 am

Neata :)
Onuta, poate n-ar fi rau sa iti faci un exudat :geek:
Cata, am slabit 3 kg :connie_mini_jumpbed: :connie_mini_jumpbed: tu cum stai?
Uka, nasol cu socrul! Rautatile astea se vor termina vreodata? :(
Duminica mi s-au intors copiii de la tati care nu prea a stat cu ei, ne-au strans in brate ca niciodata...bine, nici nu au mai stat acolo 6 zile de vreo 3 ani.
Apoi au inceput sa povesteasca cum s-a purtat bunicul cu ei, cum le-a deschis usa sa-i dea afara din casa, cum vorbeau despre noi....ce ma doare cel mai rau este ca nu mi-au spus nimic, am vorbit la telefon si au tacut malc ca sa nu ne supere pe mine si pe tati :(
Imagine
Viata nu e nici frumoasa, nici urata, e asa cum vrei tu sa fie!!!!!!!!!!
danaticu
Si

Mesajde Nirvana pe Mar Mai 02, 2017 8:46 am

Danuta, si eu la fel, am avut un soc la inceput - 73 de kg si un pic la inceputul dietei :o :sweat: - vazusem eu ca ma rotunjisem bine, dar nu credeam ca e asa tragic. Si sambata m-am cantarit din nou, aveam 70. Vreau musai sa ajung la 64. :!:

Imi pare rau pt Sorin si Raisa, cred ca ar fi bine sa nu ii mai lasi prea mult pe acolo. :hug:

Am pus a doua tura de rufe - hainele Sabinei de la tara - in masina si fac un pic de gym. :angel:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Mar Mai 02, 2017 5:04 pm

Va salut :)

Nirvana, te-ai impacat cu mama? :lol:
Danuto, exudat de ce? Adica eu nu prea racesc, am fost cobza, recunosc, in decembrie, dar atat toata iarna - pot chiar sa zic ca intr-un an intre\gam fost o singura data racita. Si acum in weekend m-a curtat o raceala, dar o fugit repede, nu s-a instalat, am reusit sa o pun pe fuga. In rest am pb cu sinuzita, dar si asta e ok, nu mai fac crzie ca inainte, ma tratez cu tinctura si bitter pe frunte si e tare bun.
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Mar Mai 02, 2017 7:24 pm

Eh, oarecum. Noi ne iubim, nu asta e problema - faza e ca ni se ciocnesc egourile si sar scantei :^) Mama tine musai sa fie master of the house oriunde merge, fireste ca sare calul si pe urma tot ea se supara cand si-o ia in freza. Plus ca nu am sanse sa ma fac inteleasa in viata asta, de propria familie. Asta e, nu are sens sa am asteptari aiuristice.

Mi-am luat role - negre. Am pus poze pe Fb. Nu am curaj sa ies cu ele din casa :tmi: :lol: , cel putin nu maine. In Decathlon nu m-am tinut singura pe role, m-a ajutat Sab; acasa am facut un tur pana in bucatarie si am constatat ca sunt varza :rofl:
...o sa ma urnesc prin casa pana prind un pic de incredere (curaj am) si pe urma le iau in parc. :geek:

Mai stau jumate de ora si intru la job. Mai bantuie careva pe aici? :connie_jackinabox:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde shmily pe Mie Mai 03, 2017 7:37 am

Bună dimineata!
...am trimis un copil la scoala, mai am doi cu mine... mai stau un pic si ma voi pregati de mers la serv... nu am nici un chef, ieri am primit o veste cam proasta, din persoanele care sponsorizau salariul meu, una a ramas fara job, deci salariul meu va mai scadea din luna mai... momentan directorul olandez e plecat in vacanta, deci nu am cum sa-l contactez, dar sunt hotarata (si sper sa nu-mi scada hotararea pana vine) sa ii trimit un email in care sa ii explic ca nu e treaba mea sa fac rost de fonduri, asa ca daca imi ia din bani, sa-mi ia si din munca! nu mi-ar strica sa am vinerea libera daca nu reuseste sa imi dea salariul ptr care ne-am inteles, asa ca sa ia asta ca o varianta de rezolvare a problemei! ma enerveaza situatia maxim!
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde Nirvana pe Mie Mai 03, 2017 8:14 am

Ouch. Dureroasa situatia, Vivi, sper sa se rezolve armonios. :hug:

Neata. :)
Mi-e somn :yawn: - iar am avut insomnie, m-am bagat in pilota pe la 1 si m-am trezit pe la 3 si ceva, am stat cu ochii in tavan si m-am hlizit cu Sab, care era si ea treaza :^) ...am adormit tarziu, pe urma, cand a sunat alarma, n-aveam niciun chef sa ma misc. Sab totusi a fost in forma (bine, ea se baga in pat la 8.30, 9 cel tarziu).
...cred ca ma duc sa imi odihnesc ochii un pic :D
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Mie Mai 03, 2017 2:10 pm

Nirvana... asa mama, asa fiica, ma refer la voi doua insomniacele. Cat despre mama ta, mna, asa sunt mamele, parca te vad si pe tine facand asa cu Sab cand o fi la casa ei :D
Bunicuto, auci, pfff, asta cu banii nu e o veste buna. Poate totusi directorul din Olandia nu-ti va taia din bani :|
Eu sunt ok, mi-e somn, am mult de munca, acusi plec acasa, dar nu stiu cum ma urnesc sa fac sporttt, sporttt, mult sport imi trebuie, mamam lor de sunci si sedentarism :@ Si pe mine ma chinuie chestia asta, vreo 5 ani aproape am fost foarte activa...
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Mie Mai 03, 2017 5:54 pm

Hello; noi am revenit din parc, am fost cu rolele.

Am cazut de numa' si eu si Sab, dar am si mers asa, in ritmul melcului adormit :rofl: A fost tare bine, de-abia astept sa iesim si maine. Am obosit maxim, desi am stat pe role doar vreo 40 de minute - cred ca am consumat tona de energie fiind atenta sa nu imi zboare picioarele de sub mine. Plus ca eu trebuia sa fiu atenta si la zuza :angel:

Onuta, si eu imi doresc sa fiu mult mai activa, de-aia mi-am si luat role, de-abia astept sa ma pricep si eu cat de cat. :angel:
Imagine

Nirvana
Si

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cafenea