Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 706

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 706

Mesajde Nirvana pe Sâm Feb 18, 2017 12:12 am

Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Re: Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 706

Mesajde Nirvana pe Sâm Feb 18, 2017 12:24 pm

Hello.
Nimeni?... :connie_jackinabox:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde shmily pe Sâm Feb 18, 2017 3:06 pm

hello! ...io...
am trebaluit toata dimineata (dupa ce mi-am baut cafeaua), mancare, curatenie- ca toata sapt trecuta am fost mai mult pe drumuri si nu am facut mare lucru... acum mai am vase de spalat si sa le fac baie la fete si cam gata!
maine ne intalnim si cu prietena care a avut cununia ieri, la care ar fi trebuit sa mergem in Slatina, vine ea in Constanta si ne vedem ptr scurt timp, asa ca azi mi-am dat seama ca nu am avut timp sa ii iau un cadou!!! asa ca am dat o fuga si in oras, in cautari, si intr-un final am gasit un tablouas frumos din lemn (mesaj pe lemn sau cum se cheama), e in limba engleza si e un fel de citat dragut despre familie... mi l-au impachetat frumos si nu il mai desfac, poate reusesc sa ii fac o poza cand i-l dau...
shmily
Si

Mesajde samsara pe Sâm Feb 18, 2017 3:50 pm

Va salut, de dimi tot cu treaba :)

Nirvana, Paul sta la voi? Ce zice Sab? :viannen_116:

Bunicuto acusi mariti familia :) Asteptam vesti proaspete :)
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Sâm Feb 18, 2017 5:40 pm

Sab e fericita, nu il mai vazuse din decembrie. Da, sta cu noi. Si am avut si o conversatie care ne-a armonizat mult relatia, sper de acum in colo sa fim ok. :angel:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde shmily pe Sâm Feb 18, 2017 10:46 pm

samsara scrie:Bunicuto acusi mariti familia :) Asteptam vesti proaspete :)

nu v-am spus ca Nico deja e la noi? (cred ca am avut doar intentia)... ieri dimineata ne-a sunat asistenta sociala si ne-a zis ca putem merge sa o luam, ea deja anuntase la Centrul unde era fata! acolo am mai stat de vb si cu o alta asistenta sociala, apoi cu o psiholoaga si intre timp a venit si Nicoleta, care isi adunase bagajelul (un rucsac si o sacosa cu haine)... luni mergem si la primarie sa ducem copii dupa buletine si certificate de nastere, ca am inteles ca dupa ce obtinem hotararea instantei, cazul va fi in evidenta primariei, cica de plasamente se ocupa Directia, de tutele- primaria! oricum, fata e bine, e bucuroasa, se intelege bine cu Bia, Rebe o adora... sper sa fie in continuare ok, sa nu avem nici un fel de problema...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
shmily
Si

Mesajde Nirvana pe Sâm Feb 18, 2017 11:22 pm

Hei, ce vesti bune! Succes :) ...E frumoasa pustoaica :)

Eu sunt la job - rupta-n freza. Am avut zi plina, am iesit la mall cu Sab si ta-so, am luat diverse pentru zuzi si o vopsea de par pt mine [cred ca odata si odata fac nebunia si ma vopsesc blonda :connie_crazyperson: :rofl: ].
I-am cautat Sabinei ceva tenisi pentru stat la scoala, dar nu am gasit, mai trec si saptamana viitoare (pfffffffft, nu-mi place sa pierd timpul prin magazine, mereu vin acasa ametita - la propriu |( )

Acum beau ceai negru la greu si sper sa rezist macar cateva ore, ca e musai. :connie_42:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde uka pe Dum Feb 19, 2017 8:52 am

Neata, fetele!
Ni s-a marit familia, dupa cum ati vazut pe FB. Este fetita fratelui meu, primul lor copil. Am stat toti in tensiune de miercuri. Cumnata nu mai putea sa tina sarcina, se simtea f. rau pentru ca bebe apasa pe ficat. Vineri dimineata a venit la Bucuresti (ei stau in Targoviste, la 10 minute de casa noastra de vacanta) si au bagat-o in cezariana. Acum toata lumea este bine si ne-am linistit :connie_mini_jumpbed: :connie_mini_jumpbed:
De saptamana aceasta reincep cursurile si eu sunt lesinata de oboseala. Minunat! Nu am avut fizic timpul necesar sa ma odihnesc. Am aflat doua note din 11 - 10, 10 :$
Cata, sper ca vizita lui Paul sa mai aseze apele in vietile voastre. Inceputul este promitator, se pare :viannen_115:
Danuta, bine ca te-ai mai linistit in privinta Raisei. Ati mers la dr. Trifan sau in alta parte?
Vivi, fetele par fericite. Sa aveti o viata frumoasa in noua formula!
Onuta, ce mai mesterest?
Eu am zi de gatit, facut ghiozdane, bai si alte administrative
Imagine

Imagine
uka
Site Admin

Mesajde samsara pe Dum Feb 19, 2017 12:31 pm

Nirvana scrie:Sab e fericita, nu il mai vazuse din decembrie. Da, sta cu noi. Si am avut si o conversatie care ne-a armonizat mult relatia, sper de acum in colo sa fim ok. :angel:

:connie_mini_jumpbed: Doamne ajuta!
samsara
Si

Mesajde samsara pe Dum Feb 19, 2017 12:32 pm

shmily scrie:nu v-am spus ca Nico deja e la noi?

:connie_mini_jumpbed: Numai bine va doresc! :angel:
samsara
Si

Următorul

Înapoi la Cafenea