Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 705

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Re: Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 705

Mesajde Nirvana pe Vin Feb 17, 2017 7:41 am

:connie_jackinabox: Neata. La noi e ceata la ora asta.

Cristina, mai muncesc si ziua uneori, dar tot seara/noaptea am ramas setata. Am ajuns sa mi se para nefiresc sa prestez daca e lumina afara :rofl:
Ziua de obicei ma ocup de chestiile administrative si plus ca de amiaza mi se face un somn... maiculita, zici ca imi intra creierul in stand-by. Dupa 5 incep sa misc, de pe la 7 sunt functionala bine. :connie_29:

Vivi, succes, Dumnezeu sa va ajute si sa fiti fericiti impreuna :)

Eu trag de Sab sa se imbrace.... nu ca ar vrea sa stea acasa, dar chestiile astea preliminare o plictisesc ingrozitor :rofl: ...Sta cu ochii pe pereti si isi imagineaza tot soiul de treburi, cu un picior de la strampi bagat pana la glezna si celalalt tras pana la genuchi; maieul e pus asa, ca o concesie; parul, stil Mowgli (i se increteste daca nu se piaptana si are un look jungle inimitabil :P )
Tocmai a iesit din camera si s-a apucat sa deseneze ghiocei (in loc de spalat pe dinti si pieptanat). S-a luat si de viata lui Theo. Si in 20 de minute tre' sa fim la scoala - cre'ca. :JC_kissme:
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Vin Feb 17, 2017 9:35 am

uka scrie:
Onuta, vad ca tu esti cu acelasi program -articole, prajiturit. E bine, stiu ca tie nu-ti plac evenimentele majore, schimbarile. La cat mai multe comenzi si banii sa vina la timp!

Nu-mi plac schimbarile majore, asa-i, e din cauza mercurului in fecioara casa VI :rofl:
Cu toate astea-mi plac...intelegi ceva de aici?
Ideea e ca, stii si tu, nu merge treaba, nici cu articole, nici cu prajiturit - in ultima vreme chiar nu am mai preluat comenzi la prajiturit, e foarte oboositor sa lucrezi non stop. Dar ce pana mea sa fac daca nu reusesc nimic altceva?
samsara
Si

Mesajde samsara pe Vin Feb 17, 2017 9:37 am

Salutare Nirvana, spor la treburi. Si la noi fu ceata de dimi, semn ca va fi o zi cu soare zi :)
Uka tu ce mai mesteresti? Ai apucat sa te odihnesti putin?
samsara
Si

Mesajde danaticu pe Vin Feb 17, 2017 10:21 am

Neata :)
Cata, si la noi e la fel dimineata. dezastru total :lol: mai nou pe langa pisica avem si pasari (zebre australiene)....e nebunie totala cu rocade prin camere sa nu se intalneasca pisica cu zburatoarele ca o ia razna, i se dilata pupilele si instinctul de vanator isi spune cuvantul :JC_see_stars:
Am fost cu Raisa la endocrinolog, ne-a dat analize de facut, s-a crucit ca pana la 9 ani ea nu a avut niciodata analize uzuale facute. Pai daca nu a avut probleme de ce era sa-i fac? Pe langa analizele uzuale trebuie sa le facem si pe cele pentru tiroida. Sper sa nu fie nimic si sa mergem mai departe la nutritionist sa ne invete cum sa grupam alimentele pe zile ca sa nu se pufoseasca mai tare bursuca ;)
A zis ca nu are pubertate precoce, este in grafic cu kilogramele la inaltimea ei, este in grafic si cu parul pubian si axial ....ea a zis ca este foarte putin, mie mi se paruse enorm pentru varsta ei :?: In fine, om vedea!
Imagine
Viata nu e nici frumoasa, nici urata, e asa cum vrei tu sa fie!!!!!!!!!!
danaticu
Si

Mesajde samsara pe Vin Feb 17, 2017 11:23 am

Aveti si pasari? Cum arata astea? Neata buna, Danuto. Tinem pumnii sa iasa analizele bune :connie_mini_jumpbed: Mai bine sa fie sanatoasa decat sa fie alte probleme, pufosenia nu e un bai daca analizele is bune, adica e mai bine sa tii un regim decat sa inghiti pastile. Eu spre rusnea mea tot nua m reusit sa vorbesc cu diriginta Dacianei, e profa ei de sport, sa o intreb unde o pot da la sport in scoala, dupa ore...
samsara
Si

Mesajde danaticu pe Vin Feb 17, 2017 11:51 am

Sunt micute (12g), dragute foc, colorate si vesele. Poti sa dai cautare pe google "zebre australiene" sa le vezi. Le-am primit cadou, 2 adulti si 2 pui ai lor care stau intr-un fel de cuibusor, simpatiiici :inlove:
Imagine
Viata nu e nici frumoasa, nici urata, e asa cum vrei tu sa fie!!!!!!!!!!
danaticu
Si

Mesajde samsara pe Vin Feb 17, 2017 12:27 pm

Ooo, ce frumoase sunt :inlove:
samsara
Si

Mesajde samsara pe Vin Feb 17, 2017 6:30 pm

Ce mesteritiiii?
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Vin Feb 17, 2017 9:08 pm

Maiculita, Dana. La voi e Cartea Junglei reloaded :lol:
Ma bucur ca Raisa e in ''parametri'', sa ne spui ce va zice si nutritionistul. :!:

Onuta, eu acum intru la job. Mi-a facut Paul masaj, mi-am mai deznodat muschii spatelui, ca in zona trapezului am niste multe noduri (stresul, nenica :| ), beau ceai negru si ma pregatesc sa imi iau jobul cu asalt :angel:

706
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Anterior

Înapoi la Cafenea