Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 705

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 705

Mesajde Nirvana pe Dum Ian 01, 2017 12:41 am

704

Imagine

Hello, ladies! La multi ani!
Sa avem un an plin de minunatii si surprize extraordinar de bune - si sa fim sanatoase si fericite :connie_mini_jumpbed: :connie_mini_jumpbed:

Nu stiu ce faceti voi, eu am stat 20 de minute pe geamul de la bucatarie sa vad artificiile :D [in tricou si colanti subtiri, m-a prin frigul bine dar nu m-am indurat sa ma duc sa-mi pun o geaca pe mine - am avut parte de o ploaie de artificii superbe - nu ma asteptam, dat fiind ca nu locuiesc in centru :angel: ]
Theo saracul s-a bagat sub pat, in dormitor, pana am revenit eu pe canapea, la pc. In casa e liniste si bine, s-au potolit si entuziastii de afara, doar din cand in cand se mai vede cate o explozie de luminite colorate printre blocuri.

Va pupa mama! Imagine Imagine
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Re: Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 705

Mesajde shmily pe Dum Ian 01, 2017 9:10 am

Neața si La Multi Ani!!!
Noi am dormit de pe la 10...eram trează de pe la 7 dimineata, Rebe nu dormise la pranz, asa ca am pus-o la nani, m-am bagat in pat langa ea si m-a luat si pe mine somnul... dupa ceva timp a venit si tati, la miezul nopții ne-am trezit, am auzit artificiile/petardele si ne-am culcat la loc. :lol: ..
Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde Nirvana pe Dum Ian 01, 2017 10:16 am

Buni, ce program de mosi ati avut :D Macar sa fi iesit sa vedeti artificiile, nu sa stati ca shoshonii doar sa le auziti.
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde shmily pe Dum Ian 01, 2017 11:03 am

:D auzi, ca shoshonii!!!
Sincer nu ma mai incanta artificiile, am niste vecini in apropierea casei si ne ofera "spectacol gratuit" de cateva ori pe an... probabil nenea e pirotehnist, ceva...
Revelionul asta mai degraba am vrut sa ma bucur stand cu ai mei, sa se bucure si ei de nepoate ca mereu se plang ca duc dorul zilelor cand era casa plina si acum sunt numai ei si e prea liniste...
Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde Nirvana pe Dum Ian 01, 2017 11:46 am

Meh, uitasem ca nu mai esti in Ct. Desi, faina faza cu artificiile de cateva ori pe an, mie imi plac. Si pe cerul Constantei se vad frumos. Mi-e dor de orasul ala, il am in suflet :inlove:

Mie imi place linistea din casa, am fost si eu intr-o familie numeroasa si stiu cum e, plus ca pana pe la vreo 28 de ani am socializat f mult (stiu ca pare incredibil, dar e adevarat); dup-aia am inceput sa apreciez din ce in ce mai mult intimitatea si linistea, hmmm... nush.
Cum ziceam anul trecut ( :D ), 70% solo, 30% cu lume in jur.

Theo doarme bustean, recupereaza de azi noapte - s-a dus in patul lui si s-a facut covrig acolo; mai scoate nasul din cand in cand, ma vede la canapea si se baga la loc. :connie_33:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Dum Ian 01, 2017 5:44 pm

La multi ani voua! :)

Eu cam cobza cu raceala, gatul ma doare, ustura, zgarie, si urechile, nasul imi curge, ochii imi curg, abia ma suport eu pe mine :) Nu am mai fost demult asa racita.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Dum Ian 01, 2017 6:57 pm

Onuta, sanatate maxima. Dar ce poza estivala cu 1 ianuarie... te-ai mutat in Australia? :lol:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Lun Ian 02, 2017 12:45 pm

Multumesc, e doar de calendar :D
Va salut, eu tot rau ma simt, asa ca am cerut saptamana asta libera de la job, o sa recuperez apoi, daca accepta, ca m-ar vaduvi altfel de vreo 500-600 de lei si nu prea-mi surade ideea.
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Lun Ian 02, 2017 3:43 pm

Eu azi chiulesc, am neamurile in vizita. De maine seara intru si eu in ritm alert. :!:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde shmily pe Lun Ian 02, 2017 10:36 pm

hello si io!
am ajuns acasa, dupa pranz... ca niciodata, erau doar 8 grade in casa!!! din fericire, soba pe gaz era pregatita, asa ca până am aprins lemnele din cealalta soba(care mi-a facut figuri azi), in casa era deja cald si bine...
de răceală, noua ne-a trecut, decat f putin ii mai curge maimuței mici nasul, in rest ne-am revenit bine! cred ca si ea ar fi terminat pana acum daca mi-ar fi dat voie sa ii aspir nasul, ca de suflat nu il sufla, numai ce reusesc sa ii sterg si aspiratorul l-am băgat doar atunci, la inceput, cand era rau de tot...in rest, nu am mai chinuit-o...
gata, va zic noapte bună si ma bag la nani, maine incep munca, gata vacanta mea, nici nu stiu cand s-a dus asa repede!
Imagine

Imagine
shmily
Si

Următorul

Înapoi la Cafenea