Ce traznai ai facut azi? - partea 3

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Re: Ce traznai ai facut azi? - partea 3

Mesajde Nirvana pe Vin Mar 29, 2013 1:00 pm

Acum 3 zile, cand am inceput tratamentul cu modafen, era sa ma inec cu pastilele :rofl: :rofl: Nu mi-am dat seama ca am amigdalele umflate, pastilele efectiv nu au avut pe unde sa treaca, iar eu am trecut printr-un moment lejer horror. Noroc ca era Paul in zona (el mi-a luat apa, medicamente, etc saptamana asta) si mi-a tras o palma pe spate de mi-au sarit si ochii din cap, nu numai modafenele din gat.
Ce idioata!!! Puteam sa ma sufoc. Dar din cauza febrei, saptamana asta, nu am fost foarte constienta. Mi-am prajit creierii, la propriu.
De atunci, le rontai, ca pensionarii. E mai sigur. In rest, uit in secunda doi absolut orice, daca vorbeste cineva repede cu mine, nu inteleg ce vrea de la viata mea, ma misc in reluare si ma epuizeaza orice efort, cat de mic. :viannen_42:

Toate astea le-am pus la traznai pt ca mi se par de un umor negru maxim.
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Mesajde Nirvana pe Lun Apr 08, 2013 10:30 am

Am pus fasole la fiert pt ciorbita. Toate bune pana mi-am amintit ca o amica mi-a sugerat sa pun in apa bicarbonat, ca sa nu apara ''accidente'' dupa ce mananc fasolica. Am pus, in apa in clocot, a facut o spuma imensa si acum am aragazul inundat :emo: ... pfffffffff. Habar n-aveam c-o sa se umfle instantaneu bicarbonatul ala. :JC_whack:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Lun Apr 08, 2013 10:56 am

:lol: Mmmm dar e bine de stiut faza cu gazele si bicarbonatul.
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Joi Apr 18, 2013 8:48 pm

Duda numarul 1: am mers la bcr sa platesc factura la curent. Le-am dat si buletinul sa faca o copie, am cont pt alocatia Sabinei si dupa ce mi-a exppirat c.i., nu m-am dus sa actualizez datele.
Am platit la robotzel, am iesit frumusel pe usa si m-am pomenit cu functionarele ca striga dupa mine: ''Doamna, buletinul!!"... il uitasem la ele. :D

Duda numarul 2: am uitat complet ca mi s-au ispravit chibriturile. Am aprins ultimul bat cand mi-am facut mancare, de pranz. Cand am iesit din casa, am luat ce aveam nevoie, mai putin betzele atat de necesare vietii :lol: Si m-am pomenit, la 9 seara, ca tre sa arunc un trening pe mine si sa cobor pana la Mega, sa le cumpar. Noroc ca nu am mult de mers pana acolo, altfel ramaneam flamanda. :connie_jackinabox:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Vin Apr 19, 2013 6:06 am

:connie_crazyperson: Nirvana ... eu am aprinzator din ala cu flacara, mi-e mai comod, nu mai folosesc chibrituri de ani de zile.
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Vin Apr 19, 2013 9:31 am

O fi... dar eu aseara am mai avut o aventura... fix datorita chibriturilor.
Am incurcat cheile si in loc sa le iau pe alea care deschid si smecheria de la interfon, am luat altele. M-am pomenit stand singurica in fata usii blocului, uitandu-ma ca desteapta la chei. Nu trec 20 de secunde ca vad un tip cum se indreapta hotarat spre scara. Scoate cheile si zice:
-Am eu cheie!!
-Ce bine!... (eu, si nu mai apuc sa zic nimic pt ca tipul continua)
-... pt ca asa sunt eu, am toate cheile, mai ales pe aia a succesului!!
- !!...
- ...daca doriti, va fac o copie!
-Multumesc, eu insa prefer originalul! :lol: (asta cu copia m-a amuzat maxim)

Imi deschide usa, intram in bloc, cheama liftul, intru prima, si cand sa cobor, imi sopteste suav sa am o seara frumoasa si sa ma uit la ''Las Fierbinti''!!! :rofl: :rofl: :rofl:

Vezi, Onuta, daca aveam si eu aprinzator... pierdeam un flirt cu un tinerel frumusel. Ca e frumusel pustiul. Sa tot aiba vreo 22-25 de ani. :angel:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Vin Apr 19, 2013 11:05 am

Pfui maica vreau si eu un flirt din asta :angel:
samsara
Si

Mesajde miutza pe Vin Apr 19, 2013 1:54 pm

:JC-hysterical: :JC-hysterical:
Eu am o singura problema: te-ai uitat la "Las Fierbinti"? Ca nu prea era genul tau si ma gandeam dc te-ai lasat manipulata de un tinerel, frumusel, bla bla bla
Onutza, ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se implineasca si sa te vaz atunci pe unde mai scoti camasa....
Imagine
Imagine

I'm kind. (Except for those days when, for no apparent reason, I hate pretty much everyone)

http://iristrade.ro/
miutza
Si

Mesajde Nirvana pe Vin Apr 19, 2013 3:18 pm

Nu, la Las Fierbinti nu m-am uitat, ca eram cu neuronul treaz. Poate daca oi fi vreodata in stare neuro-vegetativa, in spital. :connie_42: (Doamne fereste!!! :angel: )
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde Rosefofo pe Dum Apr 21, 2013 7:12 am

Nirvana :* :* :* :* :* Super faza cu liftul!
ImagineImagine Imagine Imagine

*** Şi binele ţi se întoarce pe lumea asta şi răul: când nu te aştepţi şi de la cine nu te aştepţi. Şi vorba din gură să n-o slobozi uşor că nu ştii unde loveşti cu ea. Şi nici gânduri rele să n-aveţi că vă otrăviţi sufletul ***
Rosefofo
Si

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cafenea