Clubul persoanelor delicate

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Re: Clubul persoanelor delicate

Mesajde Nirvana pe Dum Oct 07, 2012 9:51 pm

Evident ca nu poti. Sincera sa fiu, daca le expui clar si ferm planul tau de bataie, ai sanse sa ramai in cele 2/3 care vor avea in continuare un loc de munca in tvr.
Fa-ti un speech clar, expune-l calm si tine-te de plan. Ai avea un noroc maxim sa dai de o persoana sau de un consiliu care sa inteleaga ca ai intentia sa faci ceea ce spui si sa aleaga ce e mai avantajos pt ambele parti.
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Mesajde Rosefofo pe Lun Oct 08, 2012 6:22 am

Miu, sper sa iasa totul bine :*
Nirvana scrie: Ai avea un noroc maxim sa dai de o persoana sau de un consiliu care sa inteleaga ca ai intentia sa faci ceea ce spui si sa aleaga ce e mai avantajos pt ambele parti.

Da...poate in alta "Romanie"??? :rofl: :rofl:

Dano, pai eu zic sa fii multumita si cu asta!!! :rofl: :rofl:
danaticu scrie:ma baga la terapie intensiva :rofl: :rofl:

Lasa ca si mie imi vine soacra acum pe 18 Oct..barbatu'miu isi ia concediu 2 sapt ..dumnezeu stie ce o sa le mai coaca mintea..cu sigurantza o sa ma scoata din pepeni..deja mi se urca sangele la cap de pe acum!

Nirvana: tu stii singura, care ti-i leacul!
Ar fi tare bine sa mai transferi din tensiunea/ energia asta negativa si la altii :rofl: :rofl: (mai exact sa incerci sa-i mai lasi si pe altii sa te ajute) - aia care vor si care merita increderea ta!
ImagineImagine Imagine Imagine

*** Şi binele ţi se întoarce pe lumea asta şi răul: când nu te aştepţi şi de la cine nu te aştepţi. Şi vorba din gură să n-o slobozi uşor că nu ştii unde loveşti cu ea. Şi nici gânduri rele să n-aveţi că vă otrăviţi sufletul ***
Rosefofo
Si

Mesajde Rosefofo pe Lun Oct 08, 2012 6:29 am

Aaaa ..Eu sunt curioasa cum de ati reusit sa va reveniti din atacurile astea de panica. Pentru ca eu am avut unul si bun..am dat in coma, mai mai sa dau ortul popii (ori eu, ori Heki, ori manadoi) dar si-a facut mila al de sus si m-a readus la viatza. Jur ca a fost o senzatie ireala si foarte foarte foarte urata..cand am deschis ochii parca am simtit ca am re-venit din Iad. Tin sa cred cu desavarsire ca am trecut pe acolo pentru cateva ore...fara nici o gluma!

Deci presupun ca daca tu Nirvana o sa mai ai cateva atacuri de panica e foarte posibil sa nu iti mai revii, doamne fereste. Ce-ar fi sa treci la masuri si mai concrete? Sau deja ai trecut??
Yoga nu te tenteaza??
ImagineImagine Imagine Imagine

*** Şi binele ţi se întoarce pe lumea asta şi răul: când nu te aştepţi şi de la cine nu te aştepţi. Şi vorba din gură să n-o slobozi uşor că nu ştii unde loveşti cu ea. Şi nici gânduri rele să n-aveţi că vă otrăviţi sufletul ***
Rosefofo
Si

Mesajde Nirvana pe Lun Oct 08, 2012 9:08 am

Yoga m-a tentat de mult. Am deja 18 ani la activ :D Asa am reusit sa trec peste toate. Dar acum chiar nu ma asteptam la asemenea reactii, desi anul 2011 a fost cel mai greu din viata mea. Este greu sa pun punctul pe I la atacurile astea. Primul a survenit dupa un vis urat, a doua zi am avut atacul de panica nr 1 - iar visul rememora una din fazele cele mai hard ale anului 2011. Al doilea atac de panica s-a petrecut in timpul altui vis, care ma purta prin aceleasi ape.
Deci, vezi, e greu. Trebuie sa modific reactiile la nivel de subconstient. Evident ca ma bazez pe tehnicile de yoga pe care le stiu, dar pana reusesc sa fac schimbarile de rigoare... sper sa ma tin pe pozitii.
Oricum, daca mai apare vreo panica o tratez cu visinata Maronei :rofl: :rofl: :rofl:

Am inceput sa las si pe altii sa ma ajute, nu mi-e usor, dar trebuie :rofl:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde Gabita pe Lun Oct 08, 2012 9:21 am

Nirvana,eu stiu ca esti o persoana puternica.Vei trece peste toate.Te-ai descurcat bine singura.Dar ,asa este,trebuie sa te mai ajute si altii.
Imagine
Imagine
Gabita
Si

Mesajde Nirvana pe Lun Oct 08, 2012 9:39 am

Multumesc, Gabita. Trebuie sa trec peste toate, Sabina e cu ochii pe mine cat sarmaua si nu vreau sa fiu un exemplu rau. Plus ca imi place zicala aia "Ce nu te doboara, te face mai puternic" - si n-o sa ma doboare niste atacuri de panica, ce puii mei. Daca ajung la Balaceanca, macar sa fie cu motiv serios :rofl: :rofl:

Asa ca... astept ajutoare :D Aici in Bucuresti e mai delicat, ai mei sunt in zona Craiovei. Dar sa ma mut in Craiova e exclus, nu as avea oportunitatile de job la fel ca aici.
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde miutza pe Joi Feb 07, 2013 7:45 pm

pot sa ma re-re-reinscriu in acest club? Ma apuca niste crize de delicatete si sensibilitate in ultima vreme de nu-i adevarat...
Imagine
Imagine

I'm kind. (Except for those days when, for no apparent reason, I hate pretty much everyone)

http://iristrade.ro/
miutza
Si

Mesajde Nirvana pe Joi Feb 07, 2013 8:01 pm

Hai,povesteste. Dau eu un vin rosu bun si chipsuri. Daca ma gandesc bine,poate impart cu tine si cartofii mei prajiti cu oua si mujdei. :angel:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde miutza pe Joi Feb 07, 2013 8:33 pm

Pot sa vin acum? Nu de alta, dar mi-e foame si parca n-as plictisi pe toata lumea cu idioteniile din capul meu delicat.
Imagine
Imagine

I'm kind. (Except for those days when, for no apparent reason, I hate pretty much everyone)

http://iristrade.ro/
miutza
Si

Anterior

Înapoi la Cafenea