Clubul persoanelor delicate

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Re: Clubul persoanelor delicate, sensibile si cu dificultati

Mesajde mirelushi pe Dum Ian 22, 2012 10:28 pm

Mai Nirvana nu-mi vars nervii mereu pe el ca de multe ori nu e el vinovat...sa incep eu cu ale mele de zilele astea de ma baga in depresie? pai in primul rand barbatul a luat in ultima luna salariul 4 mil si pe langa nu a mai facut mai nimic iar pe langa asta se anunta concedieri pt ca nu mai au de munca, am intretinerea neplatita de 2 luni, am 3 facturi de lumina neplatite si tocmai mi-a venit somatie ca pe 26 imi taie lumina, am 2 facturi de cablu neplatite, 1 de telefon, mai am de platit vreo 4 mil la gradinita plus 2 rate la banca si deocamdata nu se intrevede nici o speranta sa-mi gasesc ceva de munca, plus de asta taica-miu are niste prob de sanatate, mama la fel, soacra nu prea ma mai poate ajuta ca saraca incearca sa faca si ea bani pe langa amarata de pensie si incearca si ea sa ne ajute cum poate dar nu prea are cum, sa va mai zic??? ca mai am cateva...deci cred ca pot intra in club :lol:
Imagine
mirelushi
Si

Mesajde lauraura pe Lun Ian 23, 2012 7:01 am

intru si eu, desi acum sa spunem ca este o perioada ok , dar mai am si eu ...........de-ale mele
Nasol rau Mirelushi , putere sa treceti peste toate va doresc.Of ,ce bine ca nu am rate de nici un fel , cred ca innebuneam , de fapt as fi vrut una pentru casa , dar ..........
Imagine
Copiii au mai multă nevoie de modele, decât de critici.
lauraura
La

Mesajde Rosefofo pe Lun Ian 23, 2012 7:24 am

Mirelushi :* :* sa dea domnul sa va reveniti :(
Eu probabil sunt nebatuta si de asta sunt asa dramatica. Sau poate am prea multa ura fata de partea masculina, depozitata incetisor si s-a cam umplut magazia. Cert este ca ma pasc niste ganduri foarte negre.
ImagineImagine Imagine Imagine

*** Şi binele ţi se întoarce pe lumea asta şi răul: când nu te aştepţi şi de la cine nu te aştepţi. Şi vorba din gură să n-o slobozi uşor că nu ştii unde loveşti cu ea. Şi nici gânduri rele să n-aveţi că vă otrăviţi sufletul ***
Rosefofo
Si

Mesajde samsara pe Lun Ian 23, 2012 12:31 pm

Mirelushi imi pare fffff rau ... este cumplit cu banutii astia. Chiar nu stiu ce sa zic, dar va doresc din toata inima sa gasiti o solutie cumva, poate un credit care sa va acopere datoriile si sa platiti rata acolo :(

Rose deci ai ceva cu barbatu-tau pana la urma. Ia zi-i sa vina in Ro sa-l luam l aciocanit :JC_whack:
samsara
Si

Mesajde mirelushi pe Lun Ian 23, 2012 2:26 pm

Eh Samsara la alt credit nu ne mai bagam ca avem deja 2 rate la banca, oricum ca sa supravietuim am mai apelat la parintii mei si cam tot ce am cump am luat pe card avantaj di ala de cumperi in rate dar oricum treb sa platim si asta dar fara el nu ne descurcam, acum asteptam sapt asta sa ii pice vreun ciubuc sotului ca sa mai platim din ele ca cica se intrezareste ceva...
Imagine
mirelushi
Si

Mesajde samsara pe Lun Ian 23, 2012 5:29 pm

Bafta si voua ... si noua, ca nici noi nu stam roz deloc :( Vedem cum le-om trece pe toate.
samsara
Si

Mesajde raluca pe Mar Ian 24, 2012 11:55 am

Si eu, si eu!!! Rose, la mine te refereai? :lol:
Mama, Mirelushi, sper sa gasiti repede o solutie! :( Stiu cum e ca stai cu frica in san ca iti taie utilitatile.
Eu nu mai zic nimic de datorii. :tmi: Acum treb sa mai dau si vreo 60 lei la gradinita si la scoala, pt cadoul de 8 martie. Imi place ca imi platesc singura cadoul. :lol: Normal, au vb cu tatii invatatoarele, dar la ai mei...de unde atatia tati? :(
Si acus mai imbatranesc 1 an...nu de asta mi-e mie, pot sa mai treaca si 10 si nu ma doare capul, dar chiar vroiam sa ies macar la o bere cu vreo 2 fete, dar cum e criza mare...trece si anul asta fara nimic. :( De vreo 3-4 ani tot zic: la anul...si uite asa mai trece 1 an. Nu ma indur sa dau banii pe asta cand am facturi de platit. Dar nu mai conteaza, noi sa fim sanatosi!
ImagineImagine

ImagineImagine

ImagineImagine

If you wanna make the world a better place
Take a look at yourself, then make a change!
raluca
La

Mesajde samsara pe Mar Ian 24, 2012 5:33 pm

Raluca :hug:
samsara
Si

Mesajde Haddassa pe Mar Ian 24, 2012 7:29 pm

of Raluca :( multa rabdare mami.
Poate anul asta se schimba si la tine ceva.
Imagine

Imagine

Imagine

"Am învăţat să stau pe picioarele mele abia după ce mi-am rupt picioarele"
Haddassa
La

Mesajde Kitte pe Sâm Mar 17, 2012 11:26 pm

Ma inscriu si eu

In calitate de delicata si sensibila, la propriu acum, sunt alergica la crema prescrisa de madam dermatoloaga anti-iritatie.
Sa o beep pe mama ei de crema, scuzati scuzati. Dar ma ustura de tampesc.

Iar eu nu am dificultati in ma adapta la mediul in care traiesc, mediul in care traiesc este nesimtit si nu se adapteaza la mine :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
ImagineImagine
ImagineImagine
Kitte
Si

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cafenea