Coltul nervoaselor - partea 7

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Re: Coltul nervoaselor - partea 7

Mesajde ingerasii_anului pe Sâm Noi 24, 2012 2:53 pm

kitte eu ma ofer sa ii fac un branci pe scari la sefa ta daca vrei ;)
Imagine

Imagine

"In timp ce noi incercam sa ne invatam copiii despre viata, copiii nostri ne invata despre ce este viata" Angela Schwindt
ingerasii_anului
Si

Mesajde Kitte pe Sâm Noi 24, 2012 2:56 pm

Sunte multe care imi plac aici, dr cu ea ca sefa viata de zi cu zi este complet neplacuta. Nu mai poti sa te bucuri de chestiile care chiar merg super bine.
Noi avem o raportare anuala la sfaristul anului. Anul trecut eu m-am angajat fix cand incepea raportarea, deci am raportat pe ce au facut altii. Anul asta raportam pe ce am facut eu. Diferenta este de la cer la pamant. Toata lumea vede asta, doar ca ea considera ca raportarea anuala nu este importanta. Ea vrea sa predau un program de Induction in saptamana in care se finalizeaza raportarea. I-am explicat ca la nivel mare nimanui nu ii pasa de "my facilitation skills", dar daca iar iesim prost la raportarea anuala ne-o luam toti la greu. Pentru ca nu este suficient sa fi facut , daca nu reiese din raportare nu a existat. Deci am muncit tot anul pentru asta. Si sistemele au erori, daca nu stai calare pe cei care auditeaza sa le demonstrezi ca de fapt s-au facut chestille alea atunci poti sa te duci acasa.
Ca exemplu, sistemul arata la un curs ca l-au facut 60 din 160 pentru care era obligatoriu. Dupa ce am facut eu o cercetare in toate bazele de date vechi si am fugarit oamenii sa faca (daca se dovedise ca chiar nu facusera), am ajuns la 2 oameni care nu au cursul si eu sper sa ajungem la zero la raportare.
Ea nu pricepe chestiile astea. Nu ise pare important. Cand o sa isi piarda firma licenta de a functiona, sa vezi ce neimportant este!

Dar m-am plans destul.
O colega s-a hotarat sa nu o lase pe asta sa ii distruga sansele si a inceput sa zica da da da da da. Mie nu imi sta in fire. Nu pot sa nu iti spun din priviri ca esti o tampita. E un cerc vicios stiu. Ea se enerveaza ca eu nu ma las calcata in picioare si nu zic merci pentru asta, eu ma enervez ca ea se poarta asa, ea se poarta mai urat si tot asa.
Ultima oară modificat de Kitte pe Sâm Noi 24, 2012 2:58 pm, modificat 1 dată în total.
ImagineImagine
ImagineImagine
Kitte
Si

Mesajde Kitte pe Sâm Noi 24, 2012 2:57 pm

ingerasii_anului scrie:kitte eu ma ofer sa ii fac un branci pe scari la sefa ta daca vrei ;)

Putem zice ca a fost accident, s-a impiedicat de burtica ta :lol: :lol: :lol:
Merci ingerasa :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*
ImagineImagine
ImagineImagine
Kitte
Si

Mesajde miutza pe Sâm Noi 24, 2012 2:59 pm

si eu, si eu, ca-s mai aproape si tot am imagine de persoana recalcitranta, trebuie sa mi-o pastrez. Kitte, imi pare rau ca ai o astfel de shefa, dar la cum cred eu ca esti tu (adica nu chiar un monument de blandete), o sa gasesti cu siguranta o cale de a i-o plati cu varf si indesat, fara consecinte negative pentru tine.
Imagine
Imagine

I'm kind. (Except for those days when, for no apparent reason, I hate pretty much everyone)

http://iristrade.ro/
miutza
Si

Mesajde Kitte pe Sâm Noi 24, 2012 3:30 pm

Mai imi fac si eu astfel de placeri nevinovate :angel: :angel: :angel: :angel: :angel: :angel:
ImagineImagine
ImagineImagine
Kitte
Si

Mesajde samsara pe Sâm Noi 24, 2012 3:38 pm

KItte nu am suportat niciodata sefii care nu stiu sa si laude, doar chestiile care nu merg sau care i se par canu merg ti le scot in fata
samsara
Si

Mesajde Kitte pe Sâm Noi 24, 2012 4:51 pm

Daca nu merge nimic rau, nici o problema ne legam de ce s-a intamplat acum x timp sau inventam. Specializarea casei.
Laudele ei m-ar scarbi sincer.
Nu vad alt rezultat decat sa plec in alt departament sau in alta firma. Ea nu are suficient bun simt sa vada ca nu are ce cauta aici si este incurajata de sefa-sa.
ImagineImagine
ImagineImagine
Kitte
Si

Mesajde Rosefofo pe Dum Noi 25, 2012 7:52 am

Kitte maica ce noroc pe tine! Mai, tu esti oricum de laudat ca o infrunti! Si eu zic sa continui, ca nu o sa ai de pierdut ci de castigat! E destul de scurta viatza asta sa stam ca prostii si sa induram nesimtirea si tampenia altora!

PS: vorbesc eu - cea care sta cu limba legata in propria casa si soacra isi face de cap :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: m-am gasit sa dau sfaturi acum :rofl:
ImagineImagine Imagine Imagine

*** Şi binele ţi se întoarce pe lumea asta şi răul: când nu te aştepţi şi de la cine nu te aştepţi. Şi vorba din gură să n-o slobozi uşor că nu ştii unde loveşti cu ea. Şi nici gânduri rele să n-aveţi că vă otrăviţi sufletul ***
Rosefofo
Si

Mesajde danaticu pe Dum Noi 25, 2012 9:29 am

Kitte, eu n-am vazut filmul :angel: dar nu poate rezista multa vreme ca sefa daca este asa capcauna ;)
Imagine
Viata nu e nici frumoasa, nici urata, e asa cum vrei tu sa fie!!!!!!!!!!
danaticu
Si

Mesajde Kitte pe Dum Noi 25, 2012 9:45 am

Viata noi doua impreuna nu avem, asta e clar.
Astept sa imi termin o certificare , ca e pacat sa plec fara sa termin, mai am maxim jumatate de an. Apoi gata. Merg si vand rosii in piata, daca nu gasesc altceva, dar nu mai stau.
ImagineImagine
ImagineImagine
Kitte
Si

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cafenea