Coltul nervoaselor - partea 7

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Re: Coltul nervoaselor - partea 7

Mesajde samsara pe Vin Mai 11, 2012 9:39 am

:@ iarasi au luat apa
samsara
Si

Mesajde mirelushi pe Vin Mai 11, 2012 9:48 am

Si la mine de aseara e oprita apa rece si curge doar apa clocotita de nu poti tine mana sub ea :@
Imagine
mirelushi
Si

Mesajde samsara pe Vin Oct 12, 2012 7:41 am

M-a enervat invatatoarea cu sportul ei afara la 5 grade si faptul ca, copiii toti tusesc in clasa, Daci mi-a facut febra si ea e indiferenta. E normal sa faca sport pe vreme ca asta afara.
Si sa aud ca o si batut vre 3 copii.
I-am dat credit si acum incepe sa ma scoata din pepeni.
samsara
Si

Mesajde Kitte pe Vin Noi 23, 2012 11:35 pm

cine a vazut filmul Horrible Bosses si i-a dat idei, sa ma caute :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
ImagineImagine
ImagineImagine
Kitte
Si

Mesajde samsara pe Sâm Noi 24, 2012 9:01 am

cui sa-i dea idei?
samsara
Si

Mesajde Kitte pe Sâm Noi 24, 2012 10:09 am

Cui vrea sa replice filmul... eu sunt dispusa
Sefa-mea e o fiinta pecare incep sa o dispretuiesc cu tot corpul meu. E venita in Iulie. O tampita, le stie pe toate, facem 3000 de sedinte (urasc sedintele) pe toate temele posibile si imposibile, dar niciodata nu se implementeaza nimic, ne cheama la sesiuni de "creativitate si brainstorming" unde daca te ia dracu daca ai cea mai mica idee diferita de a ei sau sa intrebi sa pricepi si tu ideea ei, ne jigneste cu zambetul pe buze la ordinea zilei, totul exagereaza la modul cel mai barbar, orice cacat ti-l scoate in fata ca pe dezastru natural, nu stie conceptul de a lauda sau aprecia pe cineva, cand ai o idee te face subtil tampita si apoi o foloseste ca ideea ei si cand are succes nu zice pas, nu reuseste sa priceapa ce face fiecare dintre noi, refuza sa ne foloseasca la ce ne pricepem, se pune impotriva la proiecte foarte importante la nivel sus de tot pentru ca ea nu le intelege. As impinge-o pe scari fara nici un regret, dar cum am copiii acasa ma gandeam sa mi-o impinga altcineva.
Ce sa zic ca sufera de sefie la modul urias. Marti dupa extractie ma tavaleam de durere (a fost extractia luni seara) si i-am dat un mesaj unei colege ca nu vin. Noi avem dreptul la 3 zile de sick leave fara concediu medical pe an, doar sa anuntam ca nu venim. Nu am anuntat-o pe sefa pt ca madama nu isi citeste mesajele (am mai patit-o asa) si efectiv nu puteam sa vorbesc, de abia deschideam gura. Nu imi zice nimic miercuri si joi. Foarte prefacuta, cum ma simt, vai te doare... Ieri dimineata, in gura mare , cu fundul pe biroul meu (nu mai erau decat vreo 3 colegi prin zona, dar ca principiu) incepe sa imi zica ca este foarte dezamagita de comportamentul meu, ca atunci cand am o problema trebuie sa o sun pe ea sa discutam, ca nu respect ierarhia, ca ii diseminez autoritatea si alte d-astea. I-am explicat ca sick leave-ul nu se aproba si ca daca nu i se pare suficient de evident de ce am stat acasa pot aduce ce adeverinte medicale doreste. I-am adus aminte ca ea nu isi citeste mesajele si ca am mai avut problema asta ca am anunta-o pe ea si apoi s-a suparat ca nu am anuntat pe nimeni. S-a enervat. M-a luat ca asta e atitudinea mea generala, ca si in septembrie cand am stat o saptamana acasa cu enterocolita copilului am avut aceasi atitudne, ca are si ea copiii si NIMENI nu sta acasa cu copilul o saptamana pentru o AMARATA de enterocolita. I-am zis ca nu repet discutia avuta acum 2 luni pentru ca a zis ca a inteles si ca in momentul ala copilul meu era si este mai important decat jobul, iar, dupa ce mi-a vomitat intr-una 3 zile si ajunsese in halul in care era, chiar nu am stat sa ma gandesc daca firma se prabuseste sau nu fara mine. Nu s-a intamplat absolut nimic saptamana aia, nimic nimic, nu s-a intarziat nici un deadline, nu a aparut nimic urgent, liniste si pace. Dar trebuei sa suferim de sefie si sa facem scandal si sa reprosam. Si mi-a reprosat ca am cerut overtime pentru ca un proiect a fost pus deliberat dupa program. Stau zilnic peste program, dar atunci pentru ca s-a pus special asa mi se parea normal sa se aprobe overtime, ca nu am stat sa crosetez pentru copiii mei si nu se platesc orele suplimentare. S-a zburlit toata, ca ei nu i se pare normal sa cer asa ceva.
Eu recunosc ca nu o suport, este de o nesimtire uimitoare.

Ieri dupa discutia minunata cu ea in care mai avea putin si imi zicea ca ar trebui sa apreciez ca nu am da afara, am avut un call cu niste oameni importanti in regiune si au deschis discutia cu felicitari catre mine, ca se vorbeste de mine la nivel regional, ca numele meu apare primul cand e vorba de anumite subiecte.... Nici nu am putut sa multumesc cum trebuie si sa apreciez. Sincer. Cu gandul la ce javra sta langa mine si cum se poarta, nu am putut.
Ultima oară modificat de Kitte pe Sâm Noi 24, 2012 2:35 pm, modificat 1 dată în total.
ImagineImagine
ImagineImagine
Kitte
Si

Mesajde ingerasii_anului pe Sâm Noi 24, 2012 2:21 pm

kitte :o am ramas masca...ce idioata de sefa ai :JC_whack:
Imagine

Imagine

"In timp ce noi incercam sa ne invatam copiii despre viata, copiii nostri ne invata despre ce este viata" Angela Schwindt
ingerasii_anului
Si

Mesajde samsara pe Sâm Noi 24, 2012 2:26 pm

Kitte tu si protagonistii din film :tmi:
samsara
Si

Mesajde Kitte pe Sâm Noi 24, 2012 2:37 pm

Acum intelegi de ce faceam referire la film :lol: :lol: :lol:
ImagineImagine
ImagineImagine
Kitte
Si

Mesajde samsara pe Sâm Noi 24, 2012 2:47 pm

No ce sa le faci Kitte, trebuie cumva sa le zici tot asa pe ocolite ca-s cam porci ca sefi, dar te gandesti si la locul de munca
samsara
Si

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cafenea