Cafeaua de dimineata si nu numai... - partea 321

Moderator: FLORINA

Cafeaua de dimineata si nu numai... - partea 321

Mesajde Mami_Isis pe Vin Iul 23, 2010 1:11 pm

320

Azi avem zi multi-colora :D am zis

Imagine

Imagine

Imagine
Mami_Isis
Si

Re: Cafeaua de dimineata si nu numai... - partea 321

Mesajde mirelushi pe Vin Iul 23, 2010 1:15 pm

F frumos, a si sa stiti ca deja am golit eu dulciurile si vreo 2 pahare :D
Eu am fost un pic pe afara sa platesc niste facturi, e criminal de cald, m-am imbracat cu o bluza cu decolteu si pantaloni scurti de blugi si cand am intrat la o banca a sarit unu tinerel de pe scaun de la un ghiseu sa ma intrebe ce doresc si a iesit cu mine afara vai domne sa-mi arate cum sa folosesc un bancomat de plati de facturi de parca eu nu stiam :D , in fine m-am simtit tare bine ca inca mai sunt "bagata" in seama de barbati :$
Acum ma duc sa imi fac un frappe cu lapte si cu inghetata si sa mai lenesc o tura :D
Imagine
mirelushi
Si

Mesajde Kitte pe Vin Iul 23, 2010 1:25 pm

Hehe, Mirela, felicitari pentru succes. :lol:
Am frigiderul gol si imi e foame. Naspa...
Pana m-as apuca sa imi gatesc ceva pitica vrea clar nani. Nu ii dau mai mult de 10 minute pana la urmatoarea nanita, chiar daca ea se tine tare.
ImagineImagine
ImagineImagine
Kitte
Si

Mesajde Kitte pe Vin Iul 23, 2010 2:03 pm

Am gasit o rosie, o ceapa, 2 cartofi mici copti si branza. A fost o salata buna.
Teo s-a culcat imediat ce am luat-o in brate. A pus capul pe perna preferata si naniii.
Gandesc ce sa gatesc pentru diseara.
ImagineImagine
ImagineImagine
Kitte
Si

Mesajde mirelushi pe Vin Iul 23, 2010 2:41 pm

Eu mi-am batut capul un pic cu idioata de imprimanta, in fine nu i-am dat de cap ca imi trebuie cd-ul de instalare care e pe la soacra-mea, apoi pt ca am avut drum pe la bucatarie mi-au sarit in ochi jaluzele, am din alea verticale si sunt portocalii si se vedea grasime si praf, murdarie rau pe ele, imi stau de mult pe creier dar nu stiam daca le spal cum se fac, asa ca am zis ce o fi o fi le-am dat jos le-am bagat in cada cu apa calda si dero, le-am lasat la inmuiat 15 min si le-am limpezit, a iesit apa neagra :tmi: le-am limpezit, acum sunt curioasa cum se vor face cand se vor usca daca le mai pot folosi sau daca le pot arunca :D
Imagine
mirelushi
Si

Mesajde Kitte pe Vin Iul 23, 2010 3:05 pm

Eu am avut jaluzele verticale textile si le spalam exact cum zici. Sunt inca la balconul de la "casa veche" cum zice Radu.

Teo a fost trezita de dobitocul de deasupra la doar 15-20 de minute de cand s-a culcat. Nu stiu ce face asta ca mereu parca dreseaza elefanti la orele cele mai tampite, 7 dimineata, 3 dupa amiaza, 11 noaptea. Se zguduie tavanul. Nu inteleg ce face!!!
Imi e somn si astept sa vina tati sa il trimit la cumparaturi (ca sa le puna din raft in carucior si din carucior in masina poate, nu are nimic greu de luat). Cand vine o sa aduc eu sacosele din masina si am sperante la o nanita de la 9 seara. Poate Teo mai baga o nanita mica pana in 6, asa cum ar trebui si tocmai bine sa facem baita la 8.
Visez si eu. :rofl: :rofl: :rofl:
ImagineImagine
ImagineImagine
Kitte
Si

Mesajde mirelushi pe Vin Iul 23, 2010 4:23 pm

Asa vecini dobitoci am si eu Kitte....Eu mi-am facut de lucru, m-am apucat sa schimb apa in acvariu ca nu stiu daca v-am zis ca acum 2-3 sapt i-am cumparat pesti lui David si al meu sot a luat ditamai acvariul si m-am chinuit acum cu el, am scos apa cu cana ca nu aveam cum sa-l ridic de greu ce e, in fine putea apa rau si trebuia schimbata si nu am mai avut rabdare sa vina al meu sot sa o schimbe, dupa 100 de drumuri la baie cu apa am reusit sa golesc, sa-l spal sa pun alta apa si sa bag pestii la loc :lol:
Imagine
mirelushi
Si

Mesajde shmily pe Vin Iul 23, 2010 4:32 pm

seara buna!io am terminat serv devreme azi,la 1 am plecat,la 3 ajungeam acasa cu cumparaturi facute!pana acu am pregatit prunele pt compot,am papat toti un pepene,acum tre sa merg sa fac o salata de vinete si sa pap porumb copt,mi-a copt tati cu vinetele
Imagine
Imagine
shmily
Si

Mesajde marona pe Vin Iul 23, 2010 4:55 pm

Hello, liniste-liniste pe-aici!
Am reusit sa dorm si eu nitel cu maimuta da' nu foarte mult. Si is inca ametita...
Oricum, ne pregatim de plecare si sarbatorita are telefonul inchis. :tmi:
marona
Site Admin

Mesajde Kitte pe Vin Iul 23, 2010 5:06 pm

Eu am reusit cu greu sa strang rufele de la uscat si sa curat niste cartofi. Atat m-a lasat pufarina.
ImagineImagine
ImagineImagine
Kitte
Si

Următorul

Înapoi la Cafenea