Meseria, bratara de aur

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Re: Meseria, bratara de aur

Mesajde aly pe Vin Sep 18, 2009 6:10 pm

da ma ca vreau sa string multi ani la batrinete sa iau pensie mare :JC-hysterical: :JC-hysterical:
ImagineImagine
aly
La

Mesajde samsara pe Vin Sep 18, 2009 6:48 pm

Alina stii bine ca nu scoala face pe om plus ca la scoala nu te invata nimic concret :(
samsara
Si

Mesajde ingerasii_anului pe Vin Sep 18, 2009 7:11 pm

samsara scrie:Alina stii bine ca nu scoala face pe om plus ca la scoala nu te invata nimic concret :(

Subscriu
Imagine

Imagine

"In timp ce noi incercam sa ne invatam copiii despre viata, copiii nostri ne invata despre ce este viata" Angela Schwindt
ingerasii_anului
Si

Mesajde Ady pe Sâm Sep 19, 2009 11:48 am

Buna fetelor. Eu am terminat ASE-ul in Bucuresti, Facultatea de finante, asigurari, banci si burse de valori, deci sunt economist. Inainte de a o naste pe Diana, am lucrat la o firma romano-italiana, de productie, ca economist. Asa ca stiu cam cu ce se mananca si contabilitatea, si analiza financiara etc.
Imagine
Imagine
Imagine
Ady
La

Mesajde lili pe Sâm Sep 19, 2009 1:42 pm

Vad ca sunteti aproape pe aceeasi lungime de unda Samsara, ingerasi, miutza si dana. Ma rog dana mai putin dar tot pe acolo bate.
In ciuda faptului ca am terminat liceul la uman am urmat o facultate in care se manca pe paine matematica. Cu chiu cu vai am terminat geodezia. Initial cand am inceput facultatea a fost doar ca sa am o diploma dar acum chiar imi prinde bine. Si eu am avut o gramada de joburi. Ospatarita intr-un bar ca sa fac rost de bani sa merg la mare. Apoi secretara la un sediu de partid, apoi am lucrat la bingo cam un an, baze de date da oficiul de cadastru (unde m-am si hotarat sa urmez geodezia) secretara in timp ce eram studenta, in ultimul an de facultate m-am angajat la bechtel dar n-a fost sa fie ca s-a oprit finantarea si dupa 3 luni eram deja acasa, inginer geodez pe la vreo 2 firme de cadastru si din 2006 la stat dar nu ca inginer geodez. Ma rog postul cere un om in domeniu dar nu fac ceea ce mi-ar fi placut. E bine ca fac in timpul liber masuratori si ma mai relaxez. Am fost si cum o luna pe teren cu ditamai burta asta :lol: :lol: Se cam uitau taranii pe camp la mine ca la felul 9 dar ce sa faci daca ai nevoie de bani :P
ImagineImagine

ImagineImagine
lili
Sol

Mesajde danaticu pe Sâm Sep 19, 2009 1:44 pm

Ce tare esti Lili! Ai fost tare neastamparata cu burtica :lol:
Imagine
Viata nu e nici frumoasa, nici urata, e asa cum vrei tu sa fie!!!!!!!!!!
danaticu
Si

Mesajde lili pe Sâm Sep 19, 2009 2:26 pm

Dana, la prima sarcina nu am facut nimik. Nicu un bidon de 5 litri nu ridicam. A fost fara vopsit, fara efort, fara sare, absolut nimik prajit, ce sa mai ca la carte. Si cand am vazut ca altele nu tin cont deloc si au copiii mai mancaciosi si ma zdraveni ca al meu mi-am bagat picioarele. Nu pot sa zic ca am facut totul pe dos. Dar nu am mai tinut cont sa nu fac efort iar de mancat am mancat si mai "nesanatos". Sa vedem de data asta ce iese :lol:
ImagineImagine

ImagineImagine
lili
Sol

Mesajde samsara pe Sâm Sep 19, 2009 2:38 pm

Eu invers am, terminat liceu profil real, mate info si am dat la psihologie apoi :lol:
samsara
Si

Mesajde lili pe Sâm Sep 19, 2009 2:49 pm

super misto samsara. Si eu vroiam sa dau la psihologie dar cand am terminat eu liceul erau 17 candidati pe un loc. Mi-a fost frica de concurenta ;)
ImagineImagine

ImagineImagine
lili
Sol

Mesajde samsara pe Sâm Sep 19, 2009 2:56 pm

Nu stiu cati au fost pe loc in 2003, dar stiu ca venisera la Timisoara din toata tara si ultimii intrati la fara taxa aveau o medie de intrare de 9,70 si ceva |(
samsara
Si

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cafenea