Meseria, bratara de aur

O cafenea virtuala, un loc dedicat discutiilor, flecarelilor si petrecerii timpului intr-un mod cat mai placut.

Moderator: FLORINA

Meseria, bratara de aur

Mesajde FLORINA pe Joi Sep 17, 2009 8:35 pm

M-am gandit sa spunem aici ce meserii avem,sau la ce ne pricepem.Poate avem nevoie de sfaturi,relatii,idei...
Eu sunt optician-montator si dispecer de trafic urban.Treaba cu optica nu am profesat niciodata,dar cunosc destul de bine Bucurestiul,strazi,locatii....
Imagine
Imagine
FLORINA
Si

Re: Meseria, bratara de aur

Mesajde miutza pe Vin Sep 18, 2009 12:39 pm

.Ma rog, om vedea...
Ultima oară modificat de miutza pe Dum Feb 26, 2012 12:00 am, modificat 1 dată în total.
Imagine
Imagine

I'm kind. (Except for those days when, for no apparent reason, I hate pretty much everyone)

http://iristrade.ro/
miutza
Si

Mesajde samsara pe Vin Sep 18, 2009 12:54 pm

Eu am terminat Facultatea de Psihologie si Pedagogie acum 2 ani, nu am muncit in domeniu asa ca is in pom si pomul in aer :lol:
samsara
Si

Mesajde lauraura pe Vin Sep 18, 2009 1:25 pm

eu am terminat fac de relatii comerciale , financiar bancare interne si internationala la Universitatea Romano-Americana, functia economist.De profesat in dom nu am profesat, am lucrat la o fundatie la o tipografie , contabilitate primara, apoi la firma la care am lucrat pana sa raman acasa ,secretara, apoi in vanzari, relatii cu clientii,relatii cu sefiii de raion de la hypermarketurile unde distribuiam produse,ducea documentatia in vama necesara eliberarii marfurilor venite din import ,cand era nevoie pe la aprovizionare, mai si facturam si legam in prg de contabilitate avizele de facturi ........deci multifunctionala , sper ca nu credeti ca ma laud dar asta faceam.
Imagine
Copiii au mai multă nevoie de modele, decât de critici.
lauraura
La

Mesajde shmily pe Vin Sep 18, 2009 1:36 pm

Io nu am facut nici o facultate, am terminat doar un liceu teoretic, profil uman si dupa ce am dat si Bac-ul am zis ca-mi ajunge atata carte!
ca sa nu fiu off-topic: inainte de a intra in concediul de ingrijire copil, eram distribuitor carburanti si gestionara la o statie Peco... am stat acasa cu maimuta 3 ani jumate aproape, acum sunt secretara la o fundatie...
A, intre timp, cat eram in CIC, am mai "experimentat" diverse (pe-astea le-am facut cu copilul dupa mine): am croit/cusut lenjerii de pat, am tradus newsletter-ul unui post de radio, din romana in engleza, am mai facut pe translatorul cu diverse echipe de americani/englezi, am fost DJ pe net la acelasi post de radio, taxatoare pe microbuz (numai aici nu am luat copilul)...
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde FLORINA pe Vin Sep 18, 2009 1:39 pm

Oho Shmily,esti policalificata.
Uitai activitatea mea de aci.Am avut 2 ani bar si magazin,deci fusei vanzatoare de consumabileIT si barmanita.
Imagine
Imagine
FLORINA
Si

Mesajde danaticu pe Vin Sep 18, 2009 4:34 pm

Eu am terminat filologie si teologie, nu am profesat niciodata, am fost doar o scurta perioada redactor-colaborator la Jurnalul National.
Dupa facultate cat eram gravida cu Sori mi-am luat si o diploma de cosmeticiana. Aici la firma am devenit stomaterapeut (consiliez persoane cu cancer de colon si anus contra naturii), dar nu prea am ocazia sa profesez pentru ca tre sa fac alte magarii: urmarire pacienti, dosare si facturi catre CAS bla-bla-bla..
Imagine
Viata nu e nici frumoasa, nici urata, e asa cum vrei tu sa fie!!!!!!!!!!
danaticu
Si

Mesajde ingerasii_anului pe Vin Sep 18, 2009 4:53 pm

Eu am terminat facultatea de Psihologie Pedagogie acum 2 ani ca Samsara dar nu am profesat in domeniu si nu stiu daca o sa apuc vreodata...apoi am inceput un master in Resurse Umane dar n-am ami apucat sa il termin ca am plecat la munca in strainatate...in tara, pana sa plec am lucrat la un fast-food o perioada, apoi vreo 3 luni am fost vanzatoare la un magazin de haine barbatesti si femeiesti, apoi in Dublin am fost menajera unor bogatasi, am lucrat intr-un spital la curatenie, atat pe sectii cat si la salile de operatii...tin sa mentionez ca acolo am avut parte de training in domeniu (destul de interesant)...
Acum in tara pe cartea de munca sunt angajata receptionista, dar fac de toate: de la curatenie in camere la gatit, servit masa, secretara...de toate....nici la mine acasa nu faceam atatea :P Aaa am uitat sa spun ca am fost cu ocazia asta si in bucataria unui restaurant si am luat lectii de gatit si de aranjat mesele, e si asta o arta care se fura :lol:
Mai am si un curs de calculatoare facut in 2005 dar inca n-am avut ocazia sa profit...ma ajuta insa la treburile pe care le fac acum la calculator :lol:
Imagine

Imagine

"In timp ce noi incercam sa ne invatam copiii despre viata, copiii nostri ne invata despre ce este viata" Angela Schwindt
ingerasii_anului
Si

Mesajde aly pe Vin Sep 18, 2009 6:02 pm

mai dar toate aveti scoli inalte :lol:
eu am facut prima data o scoala de ucenici ..nu eram sora cu cartea ,deci nu ma omoram sa invat ...si adevarul este ca de mica visam sa cos la masina ..asa ca la 16 ani ,cind am scapat de scoala ,m-am angajat la o firma de cusut umbrele...apoi am lucrat ca si ospatara :P o meserie care mi-a placut tare mult pe vremea aia :lol:
la nouasprazece ani m-am angajat la o fabrica de confectionat papuci, ajunsesem din nou la marea mea dragoste masina de cusut ;) ..am lucrat 7 ani in domeniu...intre timp, ma apucat ca vreau sa am liceu, zis si facut ,m-am apucat de seral...pe cind am terminat seralul ,m-am trezit si cu o alergie de toata frumusetea ,din cauza mediului in care lucram, si cei de la medicina munci ,mi-au interzis sa mai lucrez in domeniu :devil: asa ca au urmat: din nou ospatara,apoi hostes..la o agentie de modeling...la o fabrica de confectionat margele :lol: aici am muncit cel mai mult :lol: o luna :rofl: m-am saturat repede :lol: ...apoi la un fast food ...apoi mi-am inceput cea mai frumoasa cariera si cea mai bine platita aceea de mamica :$ ..cind avea fiimea un an am inceput sa lucrez ca si comisioner, apoi asistent personal si uite asa am strins 10 ani de munca fara sa-mi dau seama :P aaaa plus vre-o doi care nu-s in cartea de munca ca eram tinara si prostuta :lol: ..acum sunt somera si din plictiseala m-am gindit sa ma apuc si eu de facultate :lol: deci de anul asta voi fi studenta :angel:sper... ca idioti astea nu au afisat lista azi..dar fiind cu taxa :geek: sper sa intru ;)
deci am scris romane :lol: sa va plictisesc nu de alta :rofl:
ImagineImagine
aly
La

Mesajde FLORINA pe Vin Sep 18, 2009 6:08 pm

Alino fata,muncisi nu gluma :P
Imagine
Imagine
FLORINA
Si

Următorul