Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 703

Re: Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 703

Mesajde shmily pe Dum Dec 18, 2016 12:21 pm

neata!
...am inceput ziua bine: ma doare gatul, imi curge nasul si Bianca a facut febra... maimutica mica e mai bine, inca ii curge nasul, dar nu mai are muci aposi, sunt consistenti si ceva mai rari, nu mai stam toata ziua cu servetele la nasul ei... ieri am repetat operatiunea aspiratorul, dar de data asta am facut-o direct cu ea infasurata in prosop, a fost mult mai rapid, mai usor si fara traume!
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde samsara pe Dum Dec 18, 2016 2:42 pm

le dati de la una la alta? :) sanatate voua!
samsara
Si

Mesajde danaticu pe Dum Dec 18, 2016 5:30 pm

Neata de acasa :lol:
Operatiunea porcul a fost....interesanta (ca sa fiu diplomata), cand m-am trezit era deja...pe plaiurile verzi. Nu l-am auzit, nu l-am vazut dar am participat la facutul tobei si a carnatilor, adica am pus mana pe mate, organe etc :connie_11: in fine, cel putin un an nu voi mai participa la acest eveniment....barbar :lol:
Bunicuto, sanatate multa la toate trei :*
Imagine
Viata nu e nici frumoasa, nici urata, e asa cum vrei tu sa fie!!!!!!!!!!
danaticu
Si

Mesajde Nirvana pe Dum Dec 18, 2016 8:30 pm

danaticu scrie: Operatiunea porcul a fost....interesanta (ca sa fiu diplomata),
Diva, ce bine ca ai decis sa fii diplomata :lol:

Eu azi am fost la curs de dimi, am gatit dupa amiaza, am dormit si am tras 3/4 de smotru in toata casa. Maine mai am de sters cu mopul - si de sters praful si m-am scos pt o perioada, mai ales ca zuza o sterge la tara in vacanta.
Mai tarziu intru si eu la job. :connie_6:
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Lun Dec 19, 2016 9:26 am

Ce curs Nirvana? :)
Danuta, uh, uh, nici nu vreau sa ma gandesc :tmi:

Neata buna voua! :)

Eu azi m-am trezit de dimi, am facut 2 articole, am trimis in sfarsit temele de vineri, am trimis retete pentru revista cu retete pentru numarul ianuarie. Acum ma apuc de ordine, apoi iarasi articole, tre sa ajung si la oras la niste cumparaturi, nu-mi ajunge deloc timpul
samsara
Si

Mesajde samsara pe Lun Dec 19, 2016 5:16 pm

Am luat bradddd, natural, mare si fain, bogat, si culmea ca miroase a brad de la Broco Depot cu doar 60 de lei. Daci acum leaga ate la bomboanele de brad.
samsara
Si

Mesajde Nirvana pe Lun Dec 19, 2016 7:24 pm

Mhhh eu am pierdut o caruta de timp prin oras, cu soru-mea, sa pregatim a doua parte din cadoul de mos pt Sabina. O parte ii tin aici sub brad, a doua o primeste la tara; si vine si soru-mea de la Slatina, asa ca nu vreau sa mai aud de cadouri pt piticoata, pana de Paste. :^)
...Mie mi-a adus mosul, mai devreme - asa am gasit la magazin - budigai sexy :rofl: :rofl: si o curea pt blugi. :angel:
Am mai cumparat o lumanare parfumata si una tare draguta, in forma de ingeras.

Acum astept sa vina ora de somn pt Sabi si sa intru si eu la job. Mi-e frig, m-as baga in 3 pilote - dar daca fac asa, adorm in timp record... minunat. Zici ca am 1000,8 ani in ultima vreme. |( :|
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Lun Dec 19, 2016 7:33 pm

A iesit o minunatie, cel mai frumos brad al nostru de pana acum. Am pus in el doar instalatia de brad in forma de stelute de zapada, albe, bomboane de brad si covrigi plus niste ornamente din paie cu auriu, tare dragute. Si inca 6 globuri de pe vreme acand Ioan era copil, au valoare sentimentala. Deci anul asta fara globuri si fara beteala, dar arata superb.

Nirvana, spor :connie_mini_jumpbed: si eu mai scriu, dar nu mai reusesc decat unul azi, vreau sa sar coarda si apoi un dus si somnic.
samsara
Si

Mesajde shmily pe Lun Dec 19, 2016 7:56 pm

seara buna!
azi a fost o zi minunată, Bia a facut febra dimineata dar i-am dat un antitermic si am plecat cu ambele maimuțe la munca... acolo lumea pregatea sarmale, fripturi, cârnați, etc... copiii ma asteptau cu sufletul la gura, ca li s-a spus ca atunci cand ajung io plecam la locul de joaca!
Colegul meu s-a riscat mult ca nu voia sa faca mai multe drumuri (cica nu se risca daca nu era asa aproape- 2-3 min), asa.ca intr-un microbus de 9+1+ portbagaj au intrat 20 copii si 3 adulti :tmi: acolo copiii au avut parte de un party de neuitat, 3 ore de joaca fara restrictii intr-unul din cele mai frumoase spatii de joaca din oras, personaj/animator Batman, masa la pranz, sucuri la discretie, tort, pinata plina de bombonele/ciocolatele, si noi, adultii am servit masa si am avut bauturi la alegere, aproape de final a venit si Mos Craciun care a avut cadouri pentru copii(asta a fost surpriza si ptr noi, nu stiam, din partea conducerii locului de joaca), s-a pozat cu copiii si a povestit cu ei... si spre uimirea noastra, la plecare nu au vrut sa ne ia nici un ban pe nimic desi noi luasem pachetul Gold, cel mai scump pachet de party!!! au spus ca totul e din partea lor!!!
acum sunt acasa, Bia iar a facut febra pe drum spre casa, acum s-a incalzit si a adormit-nemancata... i-am facut si un ceai de ceapa, Rebe deja l-a baut pe al ei...
cred ca ma bag si io devreme la nani ca maine iar ma trezesc devreme si o iau din loc, maine avem ultima zi inainte de vacanta, masa festiva de crăciun, nebunie, forfota, etc...
Imagine

Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde samsara pe Lun Dec 19, 2016 8:13 pm

Oho, ati avut un party pe cinste. Fain ca fu totul mocca :connie_mini_jumpbed:
Sanatate pentru Bianca!
samsara
Si

AnteriorUrmătorul