Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 703

Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 703

Mesajde samsara pe Mie Noi 23, 2016 9:47 am

Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
samsara
Si

Re: Cafeaua de dimineata si nu numai... partea 703

Mesajde danaticu pe Mie Noi 23, 2016 11:11 am

Neata :)
Eu parca sunt mai vie azi, am zacut ieri toata ziua dar cu folos, azi am reusit sa ajung la serviciu. Din pacate a luat si Raisa raceala de la mine si este acasa azi...
Uka, felicitari, ma bucur din tot sufletul pentru tine. Sunt convinsa ca o sa te descurci cumva cu cele doua examene suprapuse :*
Rose, sa iti traiasca baiatul! Cum ai reusit performanta de a-l face sa faca teme cu pitica? Eu inca fac teme cu Sori :connie_crazyperson:
Cata, ce bine ca ajungeti asa repede la scoala si nu mai pierdeti vremea in trafic!
Imagine
Viata nu e nici frumoasa, nici urata, e asa cum vrei tu sa fie!!!!!!!!!!
danaticu
Si

Mesajde Nirvana pe Mie Noi 23, 2016 11:37 am

Ia uite, vesti bune. Bravo, diva, ti-ai revenit foarte repede. :JC_doubleup:
Sa stii ca apreciez enorm faptul ca suntem la doi pasi de scoala, n-am cuvinte sa descriu. :angel:

...Acum mai stau putin si merg s-o iau; n-am gatit nimic, azi am fost cam capiata (la propriu) :JC_see_stars: . Am un mare frig in oase, cum ma desfofolesc, cum ma iau tremuricii. :^)
Imagine

"Nimeni nu s-a născut învăţat - dar nu ai nicio scuză să mori prost."
Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Mie Noi 23, 2016 1:25 pm

Sanatate, Dana, bine ca ti-ai revenit repejor. Spor la treaba. Intrebare, cum e la tine la munca cu ziua de 2 decembrie, e libera, cu recuperare, cum?

Eu am mancat ceva si m-am molesit de tot, asa as zace cu o carte in mana :tmi: Dar trebuie sa trag de mine sa scriu...
samsara
Si

Mesajde danaticu pe Mie Noi 23, 2016 2:22 pm

Multumesc, Onuta!
Pe 2 decembrie se lucreaza, sper sa-mi accepte o zi de concediu, problema e ca toata lumea vrea liber si sefu' nu vrea sa inchida firma :tmi:
Imagine
Viata nu e nici frumoasa, nici urata, e asa cum vrei tu sa fie!!!!!!!!!!
danaticu
Si

Mesajde Nirvana pe Mie Noi 23, 2016 3:36 pm

Care e faza cu 2 decembrie? La Sab la scoala nu cred ca se vor face ore, am discutat cu profesoara ei ieri. :!:

In alta ordine de idei, intru la job; am dormit :$ si acum chiar am chef de munca. Imagine
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde samsara pe Mie Noi 23, 2016 5:54 pm

Azi am auzit ca statul a dat ziua de 2 decembrie liber - 30 noiembrie e liber, 1 decembrie e liber, iar 2 decembrie e vineri si au vrut sa lege cuu weekendul - dar cu recuperare. Ioan e liber. La Daci nu stiu, dar banuiesc ca e libera. Eu o sa-mi iau temele de vineri pe weekendul asta ca sa fiu si eu 5 zile libera.
samsara
Si

Mesajde shmily pe Mie Noi 23, 2016 7:43 pm

seara buna!
am terminat si io toate pe ziua de azi, nu-mi vine sa cred ca am reusit sa ma bag in pat asa devreme! norocul meu a fost ca tati a fost acasa, dupa ce am ajuns io el s-a ocupat de lemne, sa aprovizioneze (mi-a umplut spatiul de sub soba, sa imi ajunga vreo saptamana), io am facut focul iar apoi el a incalzit mancarea si a pus masa... chiar aveam nevoie sa stau mai linistita azi/in seara asta, au venit uratii si toata ziua m-am simtit infrigurata, colegii mei tot deschideau ferestrele prin fundatie si io in urma lor le inchideam... e tare ciudat acum la munca, lucrez numai intre barbati, am o singura colega care lucreaza doar 2 ore/saptamana, o vad numai joia. Dar, intr-un fel, sunt si "rasfatata" de colegi, ieri un coleg m-a servit cu o cafea buna cu lapte, azi altul mi-a preparat un fresh mare si proaspat de portocale...
Imagine

Imagine
shmily
Si

Mesajde Nirvana pe Joi Noi 24, 2016 7:26 am

:connie_jackinabox: Prima!

Neata. :yawn:
Imagine

Nirvana
Si

Mesajde Rosefofo pe Joi Noi 24, 2016 7:47 am

Neata Lume!

Un trai si-o viata pe Bunicutza!

Danutza, multa sanatate si insanatosire grabnica Raisei. Eu nu mai fac teme cu Heky de vreo 2 ani dar il verific si mai rezolvam probleme cand nu intelege ceva. Anul acesta din semestrul doi o sa fie mai greu si sigur o sa avem de tras..are primele examene serioase direct cu cei de la Cambridge (Primary Checkpoints) ca se primeasca atestare. El e istet si are memorie "fotografica" , trebuie doar sa fie motivat. Sunt mandra de el, ma mosteneste un pic desi eu am depus mult mai mult efort decat el. Am fost eleva model si am trecut prin gimnaziu, liceu si facultate cu bursa...(doar primii ani din liceu si facultate dar acum imi place sa generalizez :rofl: :rofl: )

Eu mi-am facut o stacana de cafea personalizata :)

Imagine
ImagineImagine Imagine Imagine

*** Şi binele ţi se întoarce pe lumea asta şi răul: când nu te aştepţi şi de la cine nu te aştepţi. Şi vorba din gură să n-o slobozi uşor că nu ştii unde loveşti cu ea. Şi nici gânduri rele să n-aveţi că vă otrăviţi sufletul ***
Rosefofo
Si

Următorul

Înapoi la Noi suntem Bam si Bum